Na Nováku byla k uctění památky Martina Komárka odhalena pamětní socha
30. srpna 2022 (17:10)
foto: Sportovní zařízení města Příbrami
Kvalifikační závod Stihl Timbersports Czech Cup 2022 se konal 29. srpna. Součástí akce byl doprovodný program, závěrečného předávání cen se ujal starosta Příbrami Jan Konvalinka.
Celé léto se v Areálu Nový rybník na akcích odhalovaly dřevěné sochy, ta poslední patří památce Martina Komárka. „Fanoušci jistě vědí o velmi smutné události, která celý svět timbersportu zasáhla letos v březnu, kdy tragicky zemřel Martin Komárek. Jméno Martina Komárka patří k nejznámějším v tomto sportu. Pravidelně se umisťoval na předních příčkách republikových, evropských i světových soutěží. Tady v Příbrami studoval a za ta léta spolupráce tu zanechal velkou stopu. Proto má teď na Nováku, jako vzpomínku svou sochu,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram. Sochu přijela odhalit Martinova manželka se synem.
Kvalifikační závod Mistrovství ČR v dřevorubeckých sportech Stihl Timbersports se v Příbrami konal již popáté, starosta Příbrami Jan Konvalinka na podiu přislíbil záštitu města i pro další ročník. Soutěžilo se ve čtyřech tradičních disciplínách Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck a Underhand Chop. Na bednu se od třetí příčky postavili Martin Kalina, Jan Holub a vítěz Martin Roušal.
Pro děti byly v rámci akce připraveny tvořivé dílničky, kde si mohly vyrobit ozdobný dřevěný kotouč či superhrdinský štít, jezdilo se na koních, ponících, elektrickém býkovi a soutěžilo v tom, kdo předvede ústy nejlepší pilu. Soutěžní disciplínou pro dospělé bylo zatloukání hřebíku. Před samotným vyhlášením výsledků proběhla ještě exhibiční show, kde mohli návštěvníci vidět disciplínu Springboard, přesekávání bloku ve třímetrové výšce a hot saw, řezání speciální pilou o výkonu až 70 koní.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Sportovní zařízení města Příbrami
autor: Miroslava Kozohorská
Související
•V Jincích uspořádají piknikovou burzu knih
•Hlavní postavou kulturního odpoledne v lesním divadle se stane vládce Brd Fabián
•Folk a country v kostele i hospodě. V pátek začíná Příbramský huntík
Další články
V Mixově ulici se čelně střetly dva osobáky
Tenhle víkend se stala řada nehod v regionu. Mezi jinými i ta následující v Mixově …
Řidiči pozor! Semafory v křižovatce u Asie jsou stále mimo provoz
Dopravní nehoda před pár dny vyřadila z provozu semafory v křizovatce ulic Žežická, …
Petr Brandl: Podobizna horního úředníka po třech stoletích dostává jméno Johann Franz Lauer
Po třech stoletích pravděpodobně známe jméno muže z Brandlova obrazu Podobizna horního …
Prodejci vánočních kaprů mají nejvyšší čas nahlásit prodejní místa
Státní veterinární správa (SVS) připomíná prodejcům vánočních kaprů jejich povinnost …
Řidič nezvládl jízdu a ve vysoké rychlosti vylétl z vozovky
V obci Oseč u Obecnice v sobotu večer zasahovaly všechny složky integrovaného …
FOTO
Energo Příbram zvýší cenu tepla o 9 %
Společnost Energo Příbram oznámila, že od 1. ledna 2026 dojde k navýšení cen tepelné …
Děti nahlédly do života ryb v sádkách v Rožmitále
Sádky firmy Rybářství Lnáře v Rožmitále pod Třemšínem se v jeden podvečer proměnily v …
Příbram zpřísňuje parkování. Modré zóny nově i o víkendech, řešením může být soukromé místo
Od 1. listopadu platí v Příbrami nové nařízení upravující režim parkování na vybraných …
PR
Svatá Lucie a tajemné Lucky: nejdelší noc, pranostiky i strašidelná podívaná
Třináctý prosincový den patří svaté Lucii, patronce světla. Její svátek provází …
Zajímavosti
Co znamená každoročně zlatá neděle ve spojení s řeznictvím ZEMAN maso-uzeniny? Jednoznačně speciální akce a prodloužená otevírací doba i na neděli 21. prosince
Poslední adventní nebo také zlatá neděle je za dveřmi a lidé si zapálí čtvrtou, …
PR




