vývoj COVID-19
25. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 9
Borotice 5
Bratkovice 1
Březnice 47
Buková u Pb 5
Bukovany 2
Čenkov 3
Cetyně 2
Chotilsko 7
Chrást 2
Čím 11
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 91
Dolní Hbity 8
Drahenice 2
Drahlín 13
Drásov 3
Drevníky 1
Dubenec 10
Dublovice 5
Dubno 4
Háje 8
Hluboš 2
Hlubyně 3
Horčápsko 1
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 6
Jesenice 8
Jince 11
Kamýk n. V. 7
Klučenice 6
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 4
Kotenčice 1
Koupě 1
Kozárovice 2
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 12
Milín 24
Modřovice 1
Mokrovraty 12
Nalžovice 5
Narysov 8
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 7
Nový Knín 15
Občov 4
Obecnice 15
Obořiště 10
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Petrovice 15
Pičín 9
Počaply 1
Podlesí 17
Příbram 307
Příčovy 5
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Sádek 3
Sedlčany 31
Sedlec-Prč. 34
Smolotely 5
Solenice 14
Stará Huť 11
Štětkovice 1
Svaté Pole 3
Svatý Jan 2
Tochovice 11
Třebsko 8
Trhové Dušníky 5
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 7
Voznice 4
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 5
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 4
Zduchovice 1

Na nejjednodušší skok si dávat největšího bacha, vzpomínají na nehodu letošní mistři Boukalové

16. října 2020   (06:21)

Sidecarcrossovou sezónu 2020 ovládli mladí jezdci z Obořiště. K prvenství jim stačily pouhé tři závody.


Letošní sportovní sezóna stála doslova za starou bačkoru. Ať už se to týkalo fotbalu, hokeje nebo i právě sidecarcrossu. Bratři Jan a Pavel Boukalové, letošní mistři České republiky si s námi popovídali, jaký měli rok, jaké pády je za jejich závodní život potkaly, jak financují svůj sport a další zajímavé věci ze světa extrémních sportů.

V rámci Mistrovství České republiky v sidecarcrossu se letos jely pouhé tři závody. Dva z toho navíc byly za velmi nepříznivých podmínek počasí. Závody tak nebyly o rychlosti a technice, ale spíš o štěstí vyhnout se vyjetým a blátivým rigolům.
Po sečtení průběžných výsledků se letos na prvním místě umístili právě Pavel s Honzou. Letos to byla jejich 9. sezóna. Z prvního místa mají samozřejmě radost, ale nejsou až tak spokojeni, za jakých podmínek k tomu došlo. Doufají, že příští rok už se vše vrátí do normálu a v březnu zasednou za svůj stroj a pojedou obhájit titul.
Jako každý rok do přípravy a tréninků dali spoustu sil, času a peněz. Boukalové se už několik sezón umisťují v předních příčkách. Minulý rok brali za celkové umístění bronzovou medaili. Závodění mají prostě v krvi, vždyť jejich maminka závodila v Rallye a byla opravdu dobrá pilotka.

A aby toho nebylo málo, bylo pro letošek zrušeno i Mistrovství světa v sidecarcrossu, kterého se bratři měli účastnit také. I na něm získávají pěkné umístění, z několika desítek jezdců se umisťují v lepší polovině.
Alespoň se letos Boukalům nestalo žádné zranění. Za jejich kariéru jim jich na kontě už nemálo přistálo. Velkou nehodu měli na mistrovství světa v Kramolíně před pár lety. Řidič Honza si v předkvalifikaci zlámal obě ruce po jednom nevydařeném skoku, který byl prý snad ten nejjednodušší na trati. Bratrům se událo ještě pár nepříjemností, ale rozhodně je to neodrazuje od dalších průjezdů cílovou rovinkou.
Team Boukal podporuje několik desítek sponzorů. Není se čemu divit, bratři totiž jezdí opravdu kvalitně, jsou draví a na každém závodě jsou prostě vidět. Číslo 99 se zkrátka nedá přehlédnout. Možná je to i jejich dresy a motorkou, které svítí jasně zeleně (tedy až do chvíle, než nevyjedou na trať).
Honzovi a Pavlovi za rozhovor děkujeme. Přejeme, aby jim to v příští sezóně pěkně jelo a vystoupali znovu na vítěznou bednu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Jakub Pečenka

autor: Jana Fedorová

Další články

Couvne kraj od záměru sloučení příbramských gymnázií? Optimalizace středního školství je nutná, říká radní Vácha Couvne kraj od záměru sloučení příbramských gymnázií? Optimalizace středního školství je nutná, říká radní Vácha „Nepoměr spočívá ve velkém počtu míst na gymnáziích, čímž se deformuje přístup ke … Dobříš zdemoluje budovu bývalého kina, na místě vznikne park Dobříš zdemoluje budovu bývalého kina, na místě vznikne park Stavba dobříšského kina byla dokončena v roce 1951. Po sedmdesáti letech bylo … Středočeský kraj chce dát na rozvoj obcí 578 milionů korun Středočeský kraj chce dát na rozvoj obcí 578 milionů korun Podávat žádosti lze od letošního 1. dubna do 28. června 2024. Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře Pro další péči o pacienty, kteří mají po nákaze covidem-19 dlouhodobé následky, vzniká … Noční dobou od loupežníků zavražděn. Mrtvý farář ležel na železné posteli, ruce a nohy měl přivázány k jejím nohám Noční dobou od loupežníků zavražděn. Mrtvý farář ležel na železné posteli, ruce a nohy měl přivázány k jejím nohám Kriminální příběh z roku 1834 se odehrál v Březnici. Pachatelé a spolupachatelé … Přehledně: Kriminalita na Příbramsku vloni poklesla téměř o osm procent Přehledně: Kriminalita na Příbramsku vloni poklesla téměř o osm procent Nejvíce se na kriminalitě podílí majetková trestná činnost. Svatá Hora v roce 2020: Téměř 200 zrušených akcí, ale 1200 odsloužených mší Svatá Hora v roce 2020: Téměř 200 zrušených akcí, ale 1200 odsloužených mší Chystanými novinkami jsou výstava mapující stavbu svatohorských varhan a expozice o … Sněžení Příbrami štěstí nepřineslo. S Jabloncem prohrála o gól Sněžení Příbrami štěstí nepřineslo. S Jabloncem prohrála o gól Příbram venku v této ligové sezoně získala jen dva body a zůstává předposlední. Analýza zavedení povinných respirátorů vznikne během týdne Analýza zavedení povinných respirátorů vznikne během týdne Poptávka po respirátorech třídy FFP2 s nanovlákennou membránou byla ve středu, kdy se …
Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce Příbram si ponechá rekreační chatu Granit na šumavském Zadově a její provoz svěří …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz