26. 10. svátek má Erik
Na nejjednodušší skok si dávat největšího bacha, vzpomínají na nehodu letošní mistři Boukalové

16. října 2020   (06:21)

Sidecarcrossovou sezónu 2020 ovládli mladí jezdci z Obořiště. K prvenství jim stačily pouhé tři závody.


Letošní sportovní sezóna stála doslova za starou bačkoru. Ať už se to týkalo fotbalu, hokeje nebo i právě sidecarcrossu. Bratři Jan a Pavel Boukalové, letošní mistři České republiky si s námi popovídali, jaký měli rok, jaké pády je za jejich závodní život potkaly, jak financují svůj sport a další zajímavé věci ze světa extrémních sportů.

V rámci Mistrovství České republiky v sidecarcrossu se letos jely pouhé tři závody. Dva z toho navíc byly za velmi nepříznivých podmínek počasí. Závody tak nebyly o rychlosti a technice, ale spíš o štěstí vyhnout se vyjetým a blátivým rigolům.
Po sečtení průběžných výsledků se letos na prvním místě umístili právě Pavel s Honzou. Letos to byla jejich 9. sezóna. Z prvního místa mají samozřejmě radost, ale nejsou až tak spokojeni, za jakých podmínek k tomu došlo. Doufají, že příští rok už se vše vrátí do normálu a v březnu zasednou za svůj stroj a pojedou obhájit titul.
Jako každý rok do přípravy a tréninků dali spoustu sil, času a peněz. Boukalové se už několik sezón umisťují v předních příčkách. Minulý rok brali za celkové umístění bronzovou medaili. Závodění mají prostě v krvi, vždyť jejich maminka závodila v Rallye a byla opravdu dobrá pilotka.

A aby toho nebylo málo, bylo pro letošek zrušeno i Mistrovství světa v sidecarcrossu, kterého se bratři měli účastnit také. I na něm získávají pěkné umístění, z několika desítek jezdců se umisťují v lepší polovině.
Alespoň se letos Boukalům nestalo žádné zranění. Za jejich kariéru jim jich na kontě už nemálo přistálo. Velkou nehodu měli na mistrovství světa v Kramolíně před pár lety. Řidič Honza si v předkvalifikaci zlámal obě ruce po jednom nevydařeném skoku, který byl prý snad ten nejjednodušší na trati. Bratrům se událo ještě pár nepříjemností, ale rozhodně je to neodrazuje od dalších průjezdů cílovou rovinkou.
Team Boukal podporuje několik desítek sponzorů. Není se čemu divit, bratři totiž jezdí opravdu kvalitně, jsou draví a na každém závodě jsou prostě vidět. Číslo 99 se zkrátka nedá přehlédnout. Možná je to i jejich dresy a motorkou, které svítí jasně zeleně (tedy až do chvíle, než nevyjedou na trať).
Honzovi a Pavlovi za rozhovor děkujeme. Přejeme, aby jim to v příští sezóně pěkně jelo a vystoupali znovu na vítěznou bednu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz