10. 5. svátek má Blažena

Na Mníšku vypukne Skalecká pouť již tento víkend

14. července 2014   (18:08)
Na Mníšku vypukne Skalecká pouť již tento víkend
foto: pribram.cz

Součástí bude i neckyáda nebo koncerty několika známých interpretů.



Skalecká pouť, nejvýznamnější regionální slavnost, si uchovala své tradice a význam po dlouhá desetiletí. Zvláštním způsobem spojuje duchovní rozměr, spiritualitu a současně projevy čisté radosti a veselí.

Letos se slavnost koná ve dnech 18. – 20. 7. 2014. Poprvé začíná už v pátek a to a capella koncertem před kostelíkem sv. Maří Magdalény na Skalce. Vokální skupina Yellow Sisters začne v 19:00 hodin. Na tento koncert se kupují vstupenky, ostatní pořady a koncerty jsou volně přístupné.

K pouti patří i mše svatá

Sobotní dopolední část pouťových oslav se koná v barokním areálu Skalka, kde bude od 10:00 hodin celebrovat slavnostní mši svatou Jan Dlouhý, farář Římskokatolické farnosti Mníšek pod Brdy. Po mši svaté se uskuteční vernisáž výstavy Evy Ova, která představí své obrazy v interiéru kostelíka sv. Maří Magdalény na Skalce. Po vernisáži proběhne koncert vážné hudby.

Oslavy odpoledne pokračují na Náměstí F. X. Svobody, kde je připraven bohatý kulturní program. Zazní latinskoamerické rytmy v podání Mezcla Orquesta. Uskupení The Tap Tap z Jedličkova ústavu příkladně předvedou, jak se s humorem a zanícením k hudbě postavit nelehké cestě životem. Výtečná a osobitá Aneta Langerová a na závěr pak legendární Václav Neckář.

V neděli proběhne i neckyáda

V neděli dopoledne zveme od 10:00 hodin všechny děti na divadlo do farní zahrady a odpoledne od 14:00 hodin pak na již pátý ročník Mníšecké pouťové neckyády na Zadním rybníce, vezměte s sebou jakékoliv plavidlo – pro plavce a námořníky máme připravené ceny.

Starosta Petr Digrin doplňuje pozvání: „Stalo si již uznávanou tradicí, završit dvoudenní slavnosti koncertem duchovní hudby v kostele sv. Václava. Na varhany bude hrát mistr Vladimír Jelínek. Dále vystoupí vynikající mezzosopranistka Daniela Demuthová a houslista Alexander Shonert. Těšíme se na setkání v Mníšku, v kraji Káji Maříka.“

Vstupenky na Yelow Sisters je možné zakoupit v předprodeji v kavárně Malý mnich, pokladně zámku, pokladně MÚ a v Městském kulturním středisku. Další informace získáte na webové stránce www.mnisek.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: red








Další články

V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží Několik hasičských jednotek zasahuje v Příbrami v Anenské ulici. V neděli 10. května … AKTUALIZOVÁNO Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Příroda je stále plná květů. Dokvétají některé ovocné strom, louky se plní barvami a … PŘÍRODA Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy Středočeský kraj chce posílit silniční kontroly zaměřené na přetížená nákladní auta a … DOPRAVA Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru Rekonstrukce příjezdové cesty ke Svaté Hoře skončila s výrazným předstihem. Dlažební … AKTUÁLNĚ Mikroplasty máme v krvi, plicích i mozku. Teď je 18letá studentka dokáže z vody odstranit z 95 %. Mikroplasty máme v krvi, plicích i mozku. Teď je 18letá studentka dokáže z vody odstranit z 95 %. Mikroplasty už nejsou jen problém oceánů. Vědci je našli v lidské krvi, placentě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Česko čeká prudké ochlazení. Zaprší, na horách může sněžit a ráno hrozí mráz Česko čeká prudké ochlazení. Zaprší, na horách může sněžit a ráno hrozí mráz Po neděli se má opět ochlazovat a podle meteorologů se mohou ranní teploty dostat jen … Den matek klepe na dveře: Máš dárek, nebo zase jen výmluvu? Den matek klepe na dveře: Máš dárek, nebo zase jen výmluvu? Existují dny, na které si člověk vzpomene sám od sebe – narozeniny, Vánoce, první … NEPŘEHLÉDNĚTE Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech … ZDRAVOTNICTVÍ Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“ Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“ Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i … ROZHOVOR
Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz