vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2
Na mladé řidiče se zaměří speciální kurzy, patří k rizikovým

4. února 2021   (14:25)
Na mladé řidiče se zaměří speciální kurzy, patří k rizikovým

Kurzy se budou během roku konat na osmi místech v republice, mezi kterými nechybí ani Příbram.


Pro mladé řidiče do 24 let se letos uskuteční celkem 72 speciálních kurzů, které by měly zdarma zlepšit jejich šoférské dovednosti. Kurzy by měly zapojit i rodiče a učitele autoškol. Na dnešní tiskové konferenci projekt Start Driving představili zástupci autoškol, autoklubu či policie. Mladí řidiči, kteří tvoří asi desetinu z celkových šesti milionů řidičů v ČR, patří dlouhodobě k nejrizikovějším skupinám řidičů. Ročně zaviní přes 10.000 dopravních nehod, často s vyšší závažností než u ostatních řidičů.

Kurzy se budou během roku konat na osmi místech v republice, mezi kterými nechybí ani Příbram. Jejich náplní budou například dopravně-psychologické workshopy, přednášky policie nebo evaluační jízdy. Účastníci si budou moci vyzkoušet vybrané praktické situace ve vlastních vozidlech. Výcviková vozidla připraví i autoškoly, které se do projektu zapojí. Vedle mladých řidičů se část kurzů zaměří i na rodiče a učitele autoškol, pro které bude určeno osm kurzů. Organizátoři se inspirovali kurzy v Rakousku, kde podle nich u absolventů kurzů klesla nehodovost až o 30 procent.
 
Uspořádání akcí uvítal i ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Podle něj autoškoly nemohou začínající šoféry plně připravit na veškeré možné situace v dopravě. "Mnozí mladí řidiči mají falešný pocit, jak jsou zkušení. To v žádném případě nejsou. V autoškolách nezískají řidičskou zkušenost, to se stane až v samotném provozu," zdůraznil Zlý. Ocenil, že kurzy zapojí i učitele autoškol a rodiče řidičů.
Mladí řidiči do 24 let vloni podle policejních statistik zavinili více než 12,5 procenta všech dopravních nehod na tuzemských silnicích. Zemřelo při nich 79 lidí. Nejčastější příčinou dopravních nehod způsobených mladými řidiči je nezkušenost a nepřiměřená rychlost. Nejčastěji přitom nepřizpůsobí jízdu stavu vozovky nebo provozu, nevěnují se plně řízení nebo nedodržují bezpečnou vzdálenost za vozidlem před nimi. Problémem bývá i často alkohol za volantem.

Mladí řidiči patří i mezi priority ministerstva dopravy v programech pro zvyšování bezpečnosti provozu. Promítlo se to i do novinek v připravovaném bodovém systému, když začínajícím šoférům by měl být odebrán řidičský průkaz po dosažení už šesti trestných bodů místo běžných 12. Mladí řidiči patří podle statistik k nejvíce obodovaným šoférům.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
foto: startdriving - fotogalerie

autor: Jakub Pečenka

Další články

Knihovna Jana Drdy: Hledá se spisovatel! Knihovna Jana Drdy: Hledá se spisovatel! Kampaň Březen – měsíc čtenářů má v tomto roce dvanácté pokračování. Příbramská … Ceny pohonných hmot vytrvale rostou, benzin je za týden dražší o 47 haléřů Ceny pohonných hmot vytrvale rostou, benzin je za týden dražší o 47 haléřů Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu 95 v průměru za 29,45 Kč, naftu pak za 28,41 … Ve Středočeském kraji je nejvíc nezaměstnaných na Příbramsku. Bez práce je téměř 4000 lidí Ve Středočeském kraji je nejvíc nezaměstnaných na Příbramsku. Bez práce je téměř 4000 lidí V regionu je 3896 nezaměstnaných, z nichž by mohlo 3729 okamžitě nastoupit do … Zemřela mi žena a skončil jsem na ulici. Říká bezdomovec, který přespává v budově rozestavěné patologie Zemřela mi žena a skončil jsem na ulici. Říká bezdomovec, který přespává v budově rozestavěné patologie Budova plánované patologie v Příbrami nyní slouží pouze bezdomovcům a jako místo pro … Příbram podlehla Liberci a zůstává předposlední Příbram podlehla Liberci a zůstává předposlední Příbram s Libercem prohrála podeváté z posledních 10 vzájemných ligových duelů. Spotřeba kyslíku v příbramské nemocnici přesáhla dvě tuny denně Spotřeba kyslíku v příbramské nemocnici přesáhla dvě tuny denně Kvůli spotřebě je nutné navýšit interval zásobování. Kaufland plánuje zařadit do prodeje antigenní testy Kaufland plánuje zařadit do prodeje antigenní testy Pokud si test koupí živnostník nebo firma, může na něj nárokovat úlevu 60 korun ze … Po zbytek března ještě může v noci mrznout, objeví se i sníh Po zbytek března ještě může v noci mrznout, objeví se i sníh V příštím týdnu bude zpočátku ještě i přes den chladno, rtuť zřejmě nevystoupá výše … Současná omezení zásadně neovlivní investiční akce Současná omezení zásadně neovlivní investiční akce Město Příbram v letošním roce zahájí několik důležitých staveb.
Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz