26. 6. svátek má Adriana
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Na MHD zdarma se ptáme starosty

ROZHOVOR
19. září 2018   (06:15)
Na MHD zdarma se ptáme starosty

Líbilo by se vám jezdit po městě zadarmo? Skutečnost nám objasnil starosta města Příbram Ing. Jindřich Vařeka


Pane starosto, na pondělní Radě města byl vybrán konzultant na provedení výběrového řízení na nového dopravce MHD. Kdo se jím stal a kolik zorganizování této soutěže bude stát? 

V České republice není mnoho právních kanceláří specializovaných na poskytování komplexních služeb ve věci výběru dodavatele MHD. Smlouva, kterou jsme se posledních 14 let museli řídit, byla mimořádně špatná. Příbram si zaslouží železobetonovou smlouvu, která bude určovat jasná pravidla pro příštích 15 let. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro právní kancelář „Fiala, Tejkal a partneři“, která zpracovávala tuto agendu pro desítky dalších měst a má obrovské zkušenosti. Za odvedenou práci jim bude náležet odměna 485.000,-Kč.

Můžete blíže vysvětlit, v čem byla stará smlouva na provozování MHD špatná a v čem může být ta nová lepší?

Z právní analýzy, provedené právě firmou „Fiala, Tejkal a partneři“, která navrhuje různé možnosti dalšího postupu krom jiného vyplývá, že na straně jedné, město nemělo žádnou možnost ovlivňovat parametry kvality příbramské MHD a na straně druhé provozovatel MHD, společnost Arriva, neměla žádné možnosti donutit město Příbram k zohlednění nárůstu platu řidičů nebo nafty. Obě strany se po čase začaly cítit poškozené.

Souvisí výběrové řízení na nového provozovatele MHD s připojením se Příbrami do pražské integrované dopravy?

Samozřejmě, že ano. Standardy kvality, které hodláme soutěžit by se měly co nejvíce přibližovat standardům IDSK a ROPID. Jednání na toto téma probíhají s oběma organizacemi již od jara tohoto roku s velkou intenzitou.
Souvisí výběr nového provozovatele i s Vaší ideou „MHD zdarma“?
Souvisí více, než by se na první pohled zdálo. Kvalitní, efektivní a dobře fungující MHD je asi tak jedna polovina pomyslného koláče „Řešení dopravy ve městě Příbram“. Tím druhým dílem je úprava parkovacích režimů v okolí centra města a jeho bezprostředním okolí včetně navýšení odstavných ploch pro parkování mimoměstských účastníků příbramské dopravy.

Jak vidíte celkové řešení dopravy ve městě Příbram časově?

Časový horizont je daný, a tím je prosinec 2019. Od té chvíle začne jezdit nový provozovatel MHD v Příbrami podle nových pravidel. Do té doby musí být dokončena i reorganizace dopravy v klidu. Tečkou bude integrace zapojení MHD Příbram do pražské integrované dopravy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: Ing. Jindřich Vařeka
starosta města Příbram

autor: mipDalší články

V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna Maminka a tatínek Karinky si přijeli pro zasloužený dárkový balíček 26. června 2019   (06:09) V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko Bylo evakuováno celkem 13 osob, předběžná škoda činí 300 000 korun 25. června 2019   (22:17) Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Do ankety přišlo 1500 lístků. 25. června 2019   (19:57) Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Po instalaci aplikace, prvním zadání registrační značky a spárování s platební kartou již nemusíte při dalších platbách zadávat žádné údaje 25. června 2019   (16:55) Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Osobní vozidlo značky Hyundai narazilo do zábrany vedle vozovky a zablokovalo jeden jízdní pruh, na místě se tvoří kolony 25. června 2019   (14:37) AKTUÁLNĚ Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz