Na Máchově jezeře zachraňovali čtyřčlennou posádku šestimetrové plachetnice
15. dubna 2022 (17:19)
foto: HZS Libereckého kraje
Všechny pasažéry z lodi se zdravotníkům podařilo bezpečně dostat na břeh.
Zdravotníci a hasiči zachraňovali odpoledne na Máchově jezeře na Českolipsku čtyřčlennou posádku šestimetrové plachetnice, která se naklonila a začala nabírat vodu. Všechny pasažéry z lodi se zdravotníkům podařilo bezpečně dostat na břeh, řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Eva Klímová.
"K události došlo zhruba 200 metrů od břehu ve Starých Splavech. Volali nám nezávisle na sobě dva oznamovatelé, že vidí plachetnici, která se naklonila do 45 stupňů a vniká do ní voda," popsala událost mluvčí hasičů. Posádce lodi, která vyskákala do vody, pomohli na břeh zdravotníci záchranné služby, kteří na místo dorazili jako první.
"Se správcem mariny a jeho lodí pomohli naši lidé vytáhnout posádku z vody. Potom je převezli na břeh, kde byly připravené naše vozy, kde jsme jim poskytli tepelný komfort. Lékař je vyšetřil a poté je propustil do domácí léčby, neshledal, že by bylo třeba je transportovat do nemocnice. Šlo o tři dospělé a jednoho nezletilého," doplnil k zásahu mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.
Hasiči se pak snažili loď stabilizovat, aby zabránili jejímu potopení. "Nakonec plachetnici zapřáhli za loď a dotáhli ji po jezeře až ke břehu ve Starých Splavech. Nejprve museli odmontovat motor plachetnice, aby bylo možné ji za pomoci nastavovacích žebříků a pracovních lan otočit zpět do správné polohy. Pak z ní vodu odčerpali a předali loď majiteli," dodala Klímová.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců!
Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z …
SPORT
Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit
Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30
Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se …
AKTUÁLNĚ
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují?
S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky
Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky …
SPORT
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ




