Na Litavku za dravci a s dětmi
3. září 2020 (06:19)
foto: pribram.cz
Zábavně-naučná vycházka lesoparkem Litavka ukáže v sobotu dětem a jejich doprovodu ptačí svět.
Cílem častých vycházek je pro Příbramany lesopark Litavka. V sobotu 5. září dětem a rodičům zpestří výlet do lesní oázy akce pořádaná místním Spolkem DaR (Děti a rodiče – Montessori klub).
Pokud to počasí dovolí, začne zábavně-naučný program v 10.00. Tématem letošního ročníku rodinného dne je ptačí svět. Na jednotlivých stanovištích budou účastníci řešit rébusy, hrát si a tvořit. Aktivity doplní letové ukázky dravců a sov, které předvede sokolnická společnost Teir. „Těšíme se, jaký opeřenec se chytí a bude kroužkován na stanovišti ornitologů,“ přibližuje Spolek DaR část dění.
Organizace je otevřená pedagogice Montessori, s níž děti a rodiče seznamuje i prostřednictvím pomůcek, které mají k dispozici na pořádaných akcích. „Mnoho malých i velkých obyvatel Příbrami a okolí se přišlo přesvědčit, že učit se dá živě a svěže, jako když teče horská bystřina. Jsme rádi, že i my jsme mohli přispět svou kapkou do moře vzdělávání,“ komentuje spolek loňskou událost na Litavce zaměřenou na vodu a vodní živočichy.
Rodinný den na Litavce probíhá s podporou města Příbram a pro veřejnost je zdarma. Konec programu je plánován na 14.00, v případě deště se akce neuskuteční.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka
Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. …
PŘÍRODA
Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení
Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního …
SPORT
Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské
Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září …
Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami
Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky
Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní …
AKTUÁLNĚ
Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník
Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v …
AKTUÁLNĚ
Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením
Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb
Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring …
Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice
Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na …
DOPRAVA




