2. 8. svátek má Gustav
Na letní tábory děti odjedou pouze s testem, očkováním nebo v ochranné lhůtě

14. července 2021   (15:30)
Na letní tábory děti odjedou pouze s testem, očkováním nebo v ochranné lhůtě
foto: Sokol Příbram/se souhlasem

Nové podmínky pro letošní sezónu platí pro příměstské i pobytové tábory. V Příbrami je možné si termín testování rezervovat až s měsíčním předstihem.


Na letní tábor si během letošních prázdnin děti přibalí novou povinnou položku. V souvislosti s pandemií musí doložit splnění některé z podmínek stanovených ministerstvem zdravotnictví, v opačném případě rodiče riskují problémy s přijetím dítěte k pobytu. Na potřebné náležitosti upozorňují organizátoři pobytových i příměstských táborů.
 

První turnus příměstského tábora organizovaného Domem dětí a mládeže v Příbrami začal 12. července. Pro děti je připraven celodenní program s výlety nebo celotáborovou hrou, další dva týdenní cykly jsou naplánovány na srpen. Účastníci musí doložit PCR nebo antigenní test s negativním výsledkem na covid-19 z certifikovaného odběrového místa nebo doklad o očkování či potvrzení o prodělaném onemocnění. Limity o provedení testu jsou nejdéle sedm dní (PCR test), resp. 72 hodin (antigenní test). očkování platí nejdříve 22. den po aplikaci první dávky. U těch, kteří nemocí prošli, nesmí uplynout více než 180 dní od potvrzené pozitivity.
 
Na letní pobytový tábor s příbramským Sokolem pojedou děti první dva týdny v srpnu. Platí pro ně obdobné podmínky, změny se týkají pouze antigenních testů. Ty mohou účastníci provést také samotestem na místě a stvrdit negativní výsledek čestným prohlášením. Antigenní testování (doložené certifikátem i samotestem) se v průběhu pobytu zopakuje, a to sedmý den samotestem, který ale musí mít děti s sebou.
 
Od 1. června mají pojištěnci bezplatný nárok na dva PCR nebo čtyři antigenní testy měsíčně. V Příbrami testování provádí například soukromá společnost Ordinace Ruzyň, kde je možné rezervovat termín s až měsíčním předstihem. Příbramská nemocnice nabízí on-line rezervace vždy v aktuálním týdnu.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz