Na koupalištích sundáme roušky jen ve vodě a na lehátku
16. května 2020 (14:53)
Na koupalištích budou lidé muset po 25. květnu nosit roušky, nutné nebudou jen do vody, při cestě k ní nebo při pobytu na lehátku či ručníku. Kapacita bude omezena na deset metrů čtverečních na osobu, mezi skupinami lidí na koupališti budou povinné dvoumetrové rozestupy. Před vstupem si návštěvníci musejí vydezinfikovat ruce. Podmínky pro provoz venkovních koupališť, vnitřních bazénů, saun nebo wellness center zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.
"Neměl by tam rozhodně vstupovat někdo, kdo se necítí dobře a trpí nějakým infekčním onemocněním," řekla na tiskové konferenci hlavní hygienička Jarmila Rážová. Hlavně by neměli vstupovat do vody, když nelze vyloučit kýchání nebo smrkání. Lidé se podle ní nemusí s rouškou slunit nebo s ní plavat, povinná je ale například při cestě pro jídlo nebo na toalety. Mít ji musí i ten, kdo je na břehu třeba kvůli hlídání plavajících dětí.
Povoleno bude využívat i sprchy a šatny ob jednu skříňku, ty se musejí každý den dezinfikovat. Provozovatelé koupališť stanoví osobu zodpovědnou za dodržování opatření a vyčlení prostor pro případnou izolaci těch, u kterých by se objevily příznaky covidu-19. Nejméně dvakrát až třikrát denně musejí dezinfikovat všechna zařízení, která návštěvníci používají, včetně například houpaček nebo kolotočů. Tobogany jsou povoleny, musí se ale dodržet rozestupy 1,5 metru i ve frontě. "Zakázané jsou atrakce, kde vzniká aerosol, jako jsou vodopády, divoké řeky nebo protiproudy, protože se tam shromažďují lidé," doplnila Rážová.
Kapacita bazénů bude omezena na pět metrů čtverečních na osobu v části pro plavce a tři metry čtvereční v části pro neplavce. S výjimkou bazénů pro plavání kojenců musí být voda chlorovaná na maximální povolenou míru. Jejich kapacita bude 0,8 metru čtverečního pro děti do roku věku a metr čtvrteční pro starší děti.
Ve vířivkách je třeba kapacitu upravit tak, aby byly dodrženy rozestupy 1,5 metru, v sauně musí být plocha čtyři metry krychlové na jednoho návštěvníka. "Zrušeny jsou saunové ceremoniály, vzniká víření vzduchu. Dočasně jsou zrušeny také ledové studny nebo krystalické ochlazení, kde hrozí možnost přenosu nákazy na další zákazníky," uvedla hygienička. Zakázaný je také provoz parních lázní, podle ministerstva jsou pro přenos nákazy rizikové.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Příbramští bojovníci uspěli na turnaji Slovak Open v Pezinku
Na mezinárodním turnaji ve slovenském Pezinku se představili hned tři zástupci Rasken …
SPORT
Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela
Ve čtvrtek 26. února dopoledne srazil řidič dodávky ženu v Sedlčanech.
Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího
Únorové zastupitelstvo bylo nabité od začátku do konce. Zastupitelé řešili roky …
POLITIKA
Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky
Jaro klepe na dveře a s ním i nejrušnější část roku pro všechny záchranné stanice. Ta …
ROZHOVOR
Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na výstavbě nového oplocení podél dálnice …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče
Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V …
ON-LINE PŘENOS
Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek!
Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé …
U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno
Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné …
Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst
Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu
Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní …
SPORT





