Na internetu tento týden stouply prodeje antigenních testů
8. ledna 2022 (09:17)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Obchody Albert a Kaufland pouze doprodávají zbylé zásoby, ve standardní nabídce už testy nemají. V prodeji je momentálně vůbec nemá síť Billa, uvažuje ale o jejich opětovném zařazení do nabídky.
Zvláště v internetových obchodech tento týden vzrostly prodeje antigenních samotestovacích sad na koronavirus. Zásoby by měly mít dostatečné. Vyšší zájem sledují i některé řetězce. Naopak některé obchodní sítě už antigenní testy v nabídce nemají, doprodávají zbylé zásoby.
Vláda ve středu rozhodla, že od 17. ledna se budou povinně muset testovat všichni zaměstnanci, živnostníci či jednatelé firem, a to dvakrát týdně. Dosud je testování závazné jednou za týden jenom pro pracovníky, kteří nejsou plně očkovaní nebo v posledním půl roce neprodělali nemoc covid-19.
E-shop Mall.cz sleduje výrazný nárůst poptávky po testech na covid-19 od pondělí. "Jen za poslední tři dny jsme prodali testy ve stejné hodnotě jako za předchozí tři týdny," uvedla mluvčí internetového obchodu Pavla Hobíková. Mall.cz podle ní nabízí několik desítek testů od různých dodavatelů. Lidé mohou vybírat podle způsobu odběru vzorku i velikosti balení. Nejprodávanější je podle Hobíkové momentálně souprava s jedním testem prováděným výtěrem z nosu. Oblíbená je také sada testů po 25 kusech. Lidé si podle Hobíkové raději pořizují testy pro odběr vzorku z nosohltanu než ze slin.
Také on-line prodejce Alza.cz sleduje tento týden v porovnání s předchozími rostoucí prodeje antigenních testů. Za první čtyři dny počet prodaných testů překonal týdenní prodeje ze začátku prosince, řekla mluvčí společnosti Daniela Chovancová. "Ceny začínají v závislosti na typu testu a velikosti zakoupeného balení na 60 korunách včetně DPH za jednu testovací sadu," doplnila.
Stálou poptávku zaznamenávají u antigenních testů také prodejny Penny, skokový nárůst podle svého mluvčího Tomáše Kubíka zatím neevidují. "V nabídce máme dva druhy testů, takzvaný lízátkový antigenní test Saliva Assure Tech za cenu 149,90 koruny a antigenní test Novel ze slin za 99,90 koruny," řekl Kubík.
Rostoucí poptávku po antigenních testech zatím nesleduje on-line supermarket Košík.cz. Hlavní nápor podle svého mluvčího Františka Brože očekává až se zahájením nového režimu plošného testování.
Obchody Albert a Kaufland pouze doprodávají zbylé zásoby, ve standardní nabídce už testy nemají, řekli jejich zástupci. V prodeji je momentálně vůbec nemá síť Billa, uvažuje ale o jejich opětovném zařazení do nabídky, uvedla mluvčí společnosti Dana Bratánková.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění
Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů
Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v …
FOTO
V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru
V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – …
Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu
Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …




