11. 6. svátek má Bruno

Na Hrách bez hranic v Mníšku bodovaly i obce z Příbramska

FOTOGALERIE
15. června 2015   (09:10)
Dalších 5 fotografií v galeriiNa Hrách bez hranic v Mníšku bodovaly i obce z Příbramska
foto: pribram.cz

Příští rok se hry uskutční v Nové vsi pod Pleší.



Mníšek pod Brdy letos hostil třetí ročník meziobecního sportovně zábavného klání obcí mníšeckého regionu s názvem Hry bez hranic. Celkem jedenáct týmů, často vedených starosty a starostkami, se mezi sebou utkalo v pěti disciplínách. Čtyři z nich byly inspirované věcmi kolem Mníšku a pátým úkolem byla krátká divadelní scénka na téma historie obce, z níž tým pochází.

Bojovného ducha všech družstev nezchladilo ani několik dešťových přeháněk a s plným nasazením se jednotliví účastníci vrhali do boje před zraky asi dvou stovek diváků déšť nedéšť. Během jednotlivých úkolů musely týmy prokázat smysl pro spolupráci, soudržnost, ale také třeba i smysl pro humor. Prvním úkolem bylo postavit čtvrtou „chybějící“ věž mníšeckého zámku z papírových krabic, ve které pak členové týmu vytvořili živou pyramidu s kokrhajícím kohoutem. U tohoto úkolu byl největším nepřítelem závodníků začínající vítr, kvůli kterému občas některá z věží soutěžícím spadla a tak musela začít stavba nanovo. V druhé disciplíně se jednotlivé týmy pokusily „lovit“ divoká prasata. Ty opravdová a živá totiž Mníšek trápí už několik let. Třetí úkol připomněl hornickou minulost městečka pod Skalkou a ve čtvrtém úkolu pak týmy musely vytvořit jakýsi model vodovodního přivaděče Baně.

Nad dodržováním pravidel bděla pětice rozhodčích, ale úkol to nebyl rozhodně snadný. Jednotlivé týmy se během celého odpoledne snažily získat všemožně jejich přízeň, tak nechyběl například pokus o rathovský úplatek v podobě „sedmičky v krabici od vína“ a podobně. Rozhodování rozhodčích bylo navíc těžší o to, že síly všech týmů byly poměrně vyrovnané a to i mezi nováčky, jakými byli například členové týmu z Voznice u Dobříše, kteří nakonec získali krásné druhé místo. Lepší byl už jen tým z Klínce, který sesadil z pomyslného trůnu tým Mníšku. Ten letos obhajoval loňské a předloňské vítězství, ale letos mu stačily síly jen na šesté místo.

Zajímavá situace nastala v boji o třetí místo, kdy týmy Líšnice a Hvozdnice měly shodný počet bodů a mělo rozhodnout to, kdo měl lepší divadelní představení. Bohužel i v této disciplíně byly oba týmu na stejné úrovni a tak měl rozhodnout závěrečný rozstřel. Místo toho se starostky a kapitánky obou obcí dohodly, že jejich týmy v celkovém hodnocení budou na třetí i čtvrtém místě společně a o cenu se rozdělí. Což jen podtrhlo hlavní myšlenku celé akce tedy samozřejmě pobavit širokou veřejnost, ale také podpořit pospolitost lidí, kteří žijí v obcích Mníšecka a navázat nová přátelství. To se organizátorům povedlo měrou vrchovatou. Příští rok se Hry bez hranic stěhují na Příbramsko, konkrétně do Nové vsi pod Pleší.

Fotogalerie

Na Hrách bez hranic v Mníšku bodovaly i obce z Příbramska (1) Na Hrách bez hranic v Mníšku bodovaly i obce z Příbramska (2) Na Hrách bez hranic v Mníšku bodovaly i obce z Příbramska (3) Na Hrách bez hranic v Mníšku bodovaly i obce z Příbramska (4) Na Hrách bez hranic v Mníšku bodovaly i obce z Příbramska (5)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: red








Další články

Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříš se v polovině června promění v místo plné vůní, chutí, hudby a setkávání. … DOBŘÍŠ Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Hornické muzeum Příbram připravilo pro návštěvníky hned dvě zajímavé akce, které … ZAJÍMAVOSTI Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma V rámci hornických slavností, které v Příbrami začínají už tento pátek 12. června a … AKTUÁLNĚ Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Středočeský kraj vypíše dotace na obnovu základních škol a navyšování jejich kapacity. … Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Sedm členů spolku Příbram zdola se vydalo na neobvyklou cestu: na sdílených kolech … Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Jen málokterá stavba na Příbramsku má tak fascinující příběh jako Motel Halda v … ZAJÍMAVOSTI Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické … AKTUÁLNĚ Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž … SPORT Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, … NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz