Na High Jumpu se představí zásadní jména rapu, ale i přední DJs
22. května 2023 (12:15)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: Martin Zvoníček / se souhlasem
Akce High Jump je výjimečná svou unikátní atmosférou, kterou navozuje prostředí zatopeného lomu a jeho okolí.
V termínu 4. a 5. srpna se v lomu v Hřiměždicích uskuteční další pokračování legendární akce High Jump. Skoky do vody z více než 20 metrů, spousta doprovodného programu v okolí žulového lomu, hudební afterparty na několika podiích. Akce High Jump je výjimečná svou unikátní atmosférou, kterou navozuje prostředí zatopeného lomu a jeho okolí. Účast na akci opět potvrdily špičky extrémního skokanského sportu a na návštěvníky tak čeká podívaná na skokany z několika zemí z celého světa. Kromě skoků do vody bude připravena také exhibice dalších adrenalinových sportů a hudební doprovod. Rapovou stage ovládnou v pátek a v sobotu například PSH, Rest, Prago Union s živou kapelou, Pio Squad, 58G nebo NobodyListen ve speciální show s Nik Tendem. Další hudební zónou bude Desparados Dance stage. Zde zahrají DJs zaměřující se na elektronickou taneční hudbu. Jedná se o přední tuzemská jména jako Roxtar, Matamar, TiGi, Saxofrancis, Tokátko a další.
V Hřiměždicích se High Jump uskuteční už po dvacáté čtrvrté. Přední skokani a skokanky z celého světa zde předvedou skoky do vody z výšek přesahujících dvacet metrů. Na programu je také pestrý doprovodný program. Obecně je High Jump unikátní akce, při které mohou návštěvníci sledovat skoky do vody přímo z vodní hladiny nebo z břehu lomu.
Kromě závodů ve skoku do vody bude pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. “Chceme, aby bylo pořád na co koukat. Proto bude areál nabitý programem po celý den, a to nejen na vodě, ale i v okolí lomu”, říká za pořadatele Tomáš Kučera.
Na návštěvníky tak čeká mnoho doprovodného programu. Svou show představí například přední flyboardista Petr Civín. Ten vždy v lomu předvede triky na flyboardu. Flyboard je mladý moderní sport, díky kterému se závodníci mohou vznášet nad vodní hladinou. Petr Civín to umí do výšky přesahující patnáct metrů. Dalším programem bude exhibice v U rampě. K dispozici bude mnoho odpočinkových zón.
Tradiční součástí je hudební program. I letos se na několika hudebních stageích představí známá jména tuzemské i zahraniční hudební scény. V první vlně byly představeny především rapové a hip hopové části programu. Jedna stage bude věnována výhradně těmto stylům. Své koncerty na nich představí nejen zástupci současné a nastupující vlny, ale také legendy hip hopu, které vyšlapávaly cestu v dobách tvorby scény tohoto žánru.
Další hudební zónou bude Desperados Dance Stage. Tu po oba dny opanují přední DJs současné scény taneční hudby. Návštěvníci se mohou těšit na jména jako dj Roxtar, duo Matamar, dj Tokátko, spojení živého saxofonu a djingu v podání Saxofrancise, dje Tigiho, Joshua Sovu nebo stálici na High Jumpu dje Frikiho.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Martin Zvoníček
autor: Martin Zvoníček
Související
•Vězni v Příbrami běželi závod za ostnatým drátem
•Fotogalerie: Příbram dokončuje revitalizaci Čekalíkovského rybníka
•Putujte po stopách Antonína Dvořáka v Příbrami i Dobříši
Další články
Středočeští záchranáři na silvestra ošetřili sedm lidí zraněných pyrotechnikou
Silvestrovské oslavy ve středních Čechách opět poznamenaly úrazy od petard a dělbuchů, …
Oddíl Mohawk má za sebou další pestrý skautský rok
Skautský oddíl Mohawk má za sebou další rok plný výprav, schůzek a společných zážitků. …
Novoroční předsevzetí bez stresu: Jak letos opravdu vydržet
Novoroční kocovina je dávno pryč, nevhodné vánoční dárky mají nové majitele a velká …
Novoroční výstup na Třemšín zahájí rok 2026 tradičním setkáním turistů
První den nového roku v Brdech opět patří pěší turistice. TJ Spartak Rožmitál pod …
Novoroční koupání v Lázu: tradice, odvaha a trochu šílenství
Láz se chystá na další dávku ledové odvahy. 1. ledna ve 14 hodin se v místní požární …
Sport
Policie hledá svědky nehody v Příbrami, kde auto srazilo chodce
Příbramští policisté hledají hledají svědky nehody, která se stala 18. prosince v …
Koncert na Štědrý den zaplnil kostel v Pičíně
Zpívání koled v kostele Narození Panny Marie ve středu 24. prosince hudebně …
Nemocnost respiračních infekcí ve Středočeském kraji narostla. Nejhůře na tom je Příbramsko
V závěru roku hlásí Středočeský kraj další nárůst akutních respiračních infekcí včetně …
PŘIPOMÍNÁME: Pravidla pro používání zábavní pyrotechniky zpřísňuje zákon
Od 1. prosince je v platnosti novela zákona, která zpřísňuje podmínky pro používání …
Novoroční pověry na talíři: Co jíst, aby se štěstí drželo doma
Nový rok byl odjakživa spojován s nadějí, očekáváním a snahou zajistit si štěstí na …









