25. 8. svátek má Radim




Na Flusárně jsou v provozu nové dobíjecí stanice

28. července 2023   (13:28)
Na Flusárně jsou v provozu nové dobíjecí stanice
foto: MěÚ Příbram

V letošním roce bylo dokončeno a do provozu uvedeno parkoviště Na Flusárně, které má kapacitu sto parkovacích míst. Nově jsou v provozu také dobíjecí stanice pro čtyři elektromobily.


Od konce února letošního roku je zprovozněno nové parkoviště Na Flusárně. Parkoviště se stovkou parkovacích míst je určeno pro automobily do 3,5 tun. Nyní jsou nově zprovozněny také dvě dobíjecí stanice pro elektromobily. Řidiči díky stojanu o výkonu 50 kW mohou doplnit většinu kapacity baterií svého auta zhruba za půl hodiny. Každá z obou stanic nabízí dva dobíjecí konektory vhodné pro dobíjení všech značek a typů elektrovozidel.

„V České republice průběžně rostou počty elektromobilů a ty disponují stále delšími dojezdy. Aby mohly bez omezení a velkých časových zdržení nabíjet baterie o vyšších kapacitách, musíme jim nabídnout dostatečně hustou a výkonnou síť dobíjecích stojanů. Pro českou elektromobilitu je proto důležité, že dobíjecí stojany řidiči najdou v lokalitě jako je Příbram, kde dosud citelně chyběly. Podobně jako na všech dalších místech v naší síti budeme i tady řidičům garantovat odběr skutečně bezemisní elektřiny, a to díky certifikaci jejího původu z obnovitelných zdrojů,“ řekl Tomáš Dzurilla, ředitel útvaru elektromobilita ČEZ.
Parkoviště samotné je využívané jak pendlery, kteří zde automobil odstaví a dále pokračují na cestě za prací z nových autobusových zastávek „Příbram, Nový rybník“, které jsou aktuálně obsluhovány jak MHD Příbram, tak autobusy PID, linkou 393. „Parkoviště se stovkou parkovacích míst využívají také obyvatelé nedaleké Milínské ulice nebo návštěvníci areálu Nového rybníka. Svojí polohou je toto parkoviště také vhodnou alternativou pro diváky sportovních utkání na zimním stadionu či ve sportovní hale, které jsou od parkoviště vzdáleny pouhých pár minut chůze,“ uvádí starosta Jan Konvalinka.
Výstavbu parkoviště realizovala společnost Strabag, a. s. Kromě samotného parkoviště bylo vybudováno také odpočinkové místo pro cyklisty a došlo k rozšíření přilehlé cyklostezky. Na parkovišti bylo instalováno nové veřejné osvětlení a vysazeno 28 stromů.

Realizace stavby vyšla na 17 111 168 Kč vč. DPH s tím, že 676 534 Kč bude městu zpětně proplaceno společností ČEZ jako náklady spojené s přípravou pro osazení elektrostanic.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová








Související


Další články

V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání Noční obloha nabídne v pátek 28. srpna zajímavou podívanou. Měsíc se dostane do stínu … ZAJÍMAVOSTI První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let Stárnutí lidských tkání se dlouho považovalo za jednosměrný proces. Co se jednou … ZAJÍMAVOSTI Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Nízkoprahové kluby po celé republice se v září otevřou veřejnosti. Letos se zaměří na … SOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli skupinu, která vyráběla a prodávala drogy, … AKTUÁLNĚ Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Ministerstvo práce mluví o tom, že odchod do důchodu už nemá být jen o věku. Podle … AKTUÁLNĚ Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Ještě než se děti vrátí do lavic, stojí za to vědět, kdy je čeká volno. Školní rok … ŠKOLSTVÍ Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. … AKTUALIZOVÁNO Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do … DOPRAVA V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných … AKTUÁLNĚ
Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz