11. 4. svátek má Izabela

Na Fantově louce přivítáte ptačí zpěv

22. dubna 2024   (06:12)
Na Fantově louce přivítáte ptačí zpěv
foto: Květoslav Láska, zdroj: FB Fantova louka Příbram / se souhlasem

S obyvateli příbramské mokřadní louky seznámí v sobotu 27. dubna ornitolog Denis Vyrobík.


K akci Vítání ptačího zpěvu se v letošním roce opět připojíte také v Příbrami. Vycházka s ornitologem Denisem Vyrobíkem na Fantově louce seznámí s lučním i městským ptactvem, součástí programu je ukázka kroužkování a společné pozorování. Výprava se koná v sobotu 27. dubna, sraz účastníků je v 8.00 na parkovišti u stadionu Spartak.

„Během vycházky se budeme zaměřovat na běžné druhy ptáků zemědělské krajiny a městské zástavby. Jmenovitě například na rehka domácího, kterého si zvolila Česká společnost ornitologická jako ptáka roku 2024, nebo na rorýse obecného, pro něhož představuje Fantova louka významné loviště,“ vysvětluje ornitolog.
„Nejzajímavějším druhem, který bychom na Fantově louce našli, je s největší pravděpodobností chřástal polní,“ představuje Denis Vyrobík vzácného obyvatele mokřadní louky, který ovšem ze zimovišť přilétá až v květnu. Potkáte zde také ťuhýka obecného nebo poštolku obecnou, koncem léta například čápa bílého. Kromě výše zmíněných druhů se na Fantově louce vyskytuje množství lučních a křovinných ptáků.
Vítání ptačího zpěvu pořádá v České republice Česká společnost ornitologická ve spolupráci s dalšími organizacemi i jednotlivci. Navazuje na tradici založenou v roce 1983 v Birminghamu pod názvem Dawn Chorus Day, kdy místní ornitologové přišli s nápadem přivítat vždy první neděli v květnu ptačí zpěv. Vítání ptačího zpěvu se uskuteční také v Dobříši (11. května) a Županovicích (5. května). Více informací uvádí web birdlife.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká … ZAJÍMAVOSTI Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje … DOPRAVA Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a … AKTUÁLNĚ Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to … AKTUÁLNĚ Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní údržba nové dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem byla pro tým Via Salis Operations … DOPRAVA Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Je nejmenší, ale zároveň nejodvážnější a možná i nejdrzejší sovou. Ano, řeč je o … POZNÁVÁME BRDY Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA
Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz