28. 5. svátek má Vilém




Na dvou školách v Příbrami se dnes nevyučuje kvůli havárii vody

9. května 2022   (13:19)
Na dvou školách v Příbrami se dnes nevyučuje kvůli havárii vody
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Na odstranění havárie se bude podle vodohospodářů pracovat až večer, aby nebyla zásadně omezena doprava.


Desítky odběratelů v centru Příbrami se dnes opět ocitly bez vody, příčinou je havárie na hlavním vodovodním potrubí v Hailově ulici. Odstávka postihla i základní a zdravotní školu a dům mládeže v Jiráskových sadech, řekla mluvčí vodárenské společnosti 1. SčV Kristina Blaszczyková. Na školách se nevyučuje, žáci a studenti mají ředitelské volno. Odběratelé mají zajištěné náhradní zásobování cisternami. Na odstranění havárie se bude podle vodohospodářů pracovat až večer, aby nebyla zásadně omezena doprava.

Problémy s dodávkami pitné vody se v Příbrami objevily už v pátek a o víkendu, v pátek byly dočasně bez vody i oblastní nemocnice a městský úřad. Nemocnice musela pozastavit naplánované operace. Podle Blaszczykové byla v pátek původně plánována dočasná odstávka, která se týkala jen Milínské ulice. Dělníci ale při vypouštění potrubí strhli tlak. Bez vody se tak ocitli i další odběratelé, podle mluvčí mohlo jít o stovky domácností. O víkendu pak havárie pokračovaly a odstávka je i dnes.
"V souvislosti s pátečními a víkendovými haváriemi v ulicích Milínská, Smetanova a Hailova a v návaznosti na hydraulické poměry a změny ve vodovodní síti a technické stáří potrubí došlo k další havárii na hlavním vodovodním potrubí v ulici Hailova," uvedla Blaszczyková.
Přerušení dodávky vody postihlo Základní školu Jiráskovy sady a Střední zdravotnickou školu a Vyšší odbornou školu zdravotnickou. Žáci a studenti dostali ředitelské volno, řekla mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová. Odstávka se dnes týká Jiráskových sadů, Hornického náměstí a domů v ulici Hailově, K Zátiší a na třídě Kpt. Olesinského.

Od dnešních 18:00 do úterních 6:00 bude Hailova ulice kvůli odstranění havárie na vodovodním potrubí uzavřena. Autobusy pojedou po objízdné trase Jineckou ulicí a v obou směrech neobslouží zastávky Jiráskovy sady a náměstí T.G.M. Náhradní zastávka bude ve Fibichově ulici.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin zdražil, nafta mírně zlevnila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin zdražil, nafta mírně zlevnila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,90 Kč do 44,10 Kč … DOPRAVA Z Příbrami až na evropský šampionát. Mladé stepařky z Oxygenu chtějí v Belgii zazářit Z Příbrami až na evropský šampionát. Mladé stepařky z Oxygenu chtějí v Belgii zazářit Velký sportovní úspěch slaví Oxygen Příbram. Kadetský a juniorský tým závodního step … SPORT Hasiči z Březových Hor mají moderní cisternu za téměř 12 milionů Hasiči z Březových Hor mají moderní cisternu za téměř 12 milionů Jednotka SDH Příbram – Březové Hory má od tohoto týdne k dispozici novou moderní … ZAJÍMAVOSTI Příbram jde po černých skládkách. Kamery odhalí viníky, pokuty budou bolet Příbram jde po černých skládkách. Kamery odhalí viníky, pokuty budou bolet Příbram se chystá tvrdě zakročit proti černým skládkám, které se v posledních měsících … AKTUÁLNĚ Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na … ZAJÍMAVOSTI Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka. Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých … AKTUÁLNĚ Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha … AKTUÁLNĚ Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci … SPORT
Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz