vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   25. 9. 2020
Bohutín 2
Bratkovice 1
Březnice 7
Buková u Příbramě 1
Čím 3
Dobříš 19
Dolní Hbity 2
Drásov 2
Dublovice 2
Háje 2
Hluboš 4
Jablonná 1
Jince 2
Kamýk nad Vlt. 2
Kosova Hora 4
Krásná Hora nad Vltavou 1
Láz 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Milín 8
Mokrovraty 1
Nechvalice 1
Nečín 5
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 5
Obecnice 6
Ohrazenice 1
Pičín 1
Příbram 121
Příčovy 5
Rosovice 1
Rožmitál p. Tř. 8
Sedlčany 18
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 1
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Třebsko 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1

Na dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram

FOTOGALERIE
14. června 2014   (16:10)
Dalších 5 fotografií v galeriiNa dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram

Nejhezčí logo navrhla Dominika Lukešová ze ZUŠ Antonína Dvořáka.Ve čtvrtek 12. června se v expozičním sále na Dolu Marie v Příbrami uskutečnila vernisáž výtvarných návrhů loga pro oslavy k výročí 800 let založení města Příbrami, které se v Příbrami budou konat v roce 2016. Zároveň s těmito oslavami proběhne v Příbrami 20. setkání hornických měst a obcí a 16. Evropský den horníků a hutníků. Přes 80 skvělých prací vytvořili žáci a studenti příbramských základních, středních či uměleckých škol.

„Přípravný výbor se očekávanou slavností zabývá již od konce minulého roku a prvním úkolem bylo vybrat logo. A neměli jsme to vůbec jednoduché,“ prozradil příbramský starosta Pavel Pikrt (ČSSD). Ten spolu s vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a informačních služeb Leou Enenkelovou celou vernisáží všechny hosty provázel a zároveň předal odměny za nejlepší díla.

Vyhrála studentka ze ZUŠ Antonína Dvořáka

Cenu za vítěznou práci si nakonec odnesla Dominika Lukešová ze Základní umělecké školy Antonína Dvořáka v Příbrami. „Inspiraci pro svůj návrh jsem čerpala z Gotické pečeti a také ze starého příbramského znaku. Ve druhém kole jsem dle požadavku musela přidat znak Březových Hor, tak jsem to přepracovala podle návrhu Karla Hojdena,“ řekla mladá vítězka soutěže Dominika Lukešová.

Odměněni za své práce byli také autoři návrhů k 20. setkání hornických měst a obcí a 16. Evropskému dni horníků a hutníků. „Udělena byla také mimořádná cena za výtvarný návrh, který bude použit k dalším výtvarným počinům těchto událostí,“ dodala vedoucí odboru Lea Enenkelová.

Vernisáže se zúčastnil i Jan Čáka

Vernisáže se zúčastnil také jediný čestný občan města Příbrami mistr Jan Čáka, který 12. června oslavil své 85. narozeniny. Všichni zúčastnění využili příležitosti a k významnému jubileu mu popřáli. Za město Příbram mu dary předal místostarosta Ivan Šedivý.

Jan Čáka se narodil 12. června roku 1929 v Praze. V roce 1941 se s rodiči přestěhoval do Příbrami, kde se intenzivně věnoval grafické práci. Jan Čáka se zároveň proslavil také jako malíř, výtvarník, spisovatel nebo skaut.

 

Fotogalerie

Na dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram () Na dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram (1) Na dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram (2) Na dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram (3) Na dolu Marie proběhla vernisáž návrhů loga k výročí 800 let města Příbram (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: Ondřej Šlechtický

autor: red

Další články

Představujeme: Petr Štěpánek kandiduje do Senátu Představujeme: Petr Štěpánek kandiduje do Senátu Cestovní kanceláře obnovují prodej zájezdů do Egypta, první lety jsou v plánu příští týden Cestovní kanceláře obnovují prodej zájezdů do Egypta, první lety jsou v plánu příští týden Nepřehlédněte Starka: Na Spartu nám chybí sedm hráčů, i tak věřím, že budeme bodovat Starka: Na Spartu nám chybí sedm hráčů, i tak věřím, že budeme bodovat Druhý nejvyšší nárůst od března: V pátek přibylo téměř 3000 nakažených Druhý nejvyšší nárůst od března: V pátek přibylo téměř 3000 nakažených Pátrání po záhadách a komentovaná vycházka. I tak oslaví knihovna své kulatiny Pátrání po záhadách a komentovaná vycházka. I tak oslaví knihovna své kulatiny Říjnový program Knihovny Jana Drdy doplní speciální akce pořádané v rámci 120 let od jejího založení. 26. září 2020   (07:05) V pátek zatím laboratoře odhalily 1657 případů, přibývá nakažených dětí V pátek zatím laboratoře odhalily 1657 případů, přibývá nakažených dětí Venkovní akce na stání se mohou konat pouze do účasti 50 osob, nadále platí zákaz vnitřních akcí na stání pro více než deset lidí. 25. září 2020   (19:04) Roboti míří do škol Roboti míří do škol Projekt Erasmus+ přinese digitální technologie do výuky. 25. září 2020   (16:44) Céčko se nedohodlo na dalším pronájmu, stěhuje se do staré Příbrami Céčko se nedohodlo na dalším pronájmu, stěhuje se do staré Příbrami PR Podle Prymuly jsou informace o škodlivosti nošení roušek nesmyslné Podle Prymuly jsou informace o škodlivosti nošení roušek nesmyslné Studie poukazují na fakt, že účinnost roušek může být až 80 procent, další pak pracují s 50 procenty. 25. září 2020   (12:08)
Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu Zkrácená práce s částí mzdy od státu by se mohla zavést od listopadu. 25. září 2020   (12:03)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz