Na dohled staré řeky v galerii nemocnice
9. července 2024 (09:23)
Máme tu červenec, synonymum prázdnin, a také čas třetí letošní výstavy v galerii nemocnice. Do galerie se vrací fotografie a ne ledajaké. V nemocnici bude své fotografické obrázky vystavovat vůbec poprvé Vladimír Stibor.
Autor nové výstavy se narodil v Benešově u Prahy jako první syn novináře Štěpána Stibora. Své dětství trávil zčásti u svých prarodičů na Sedlčansku. Nejdříve se vyučil knihkupcem a pak vystudoval gymnázium v Praze. Dnes se už otec tří dospělých dětí věnuje reportážní a umělecké fotografii. Na své cestě životem měl to štěstí potkat se s mistry současné fotografie – Jan Reich, František Dostál, Stanislav Lada. Vzácné přátelství ho pojí i s básníkem Romanem Szpukem ze Šumavy a s moravským mistrem Jindřichem Streitem. Vladimír Stibor vydal také několik svých knih – almanach českých básníků vydaný pod názvem Dvě minuty od pravdy, foto publikace Můj malý svět a kniha Cesty domova následujícího léta.
„Galerie Gaudii gratia se do seznamu výstav Vladimíra Stibora zařadila po Praze, Jilemnici, Bratislavě, Sedlčanech a mnoha dalších galeriích, říká ředitel Oblastní nemocnice Příbram MUDr. Stanislav Holobrada a doplňuje, že bude určitě na co se dívat. Vladimír Stibor nás totiž svojí výstavou zve na oba břehy „staré řeky“, jak se Vltavě říkalo ještě před vznikem Vltavské kaskády“.
Stará řeka, okolní příroda i obyvatelé obou břehů budou v nemocnici k vidění od úterý 9. července až do konce září. Galerie gaudii gratia je k dispozici každému, kdo se rád podívá na zajímavé výstavy v blízkosti hlavního vstupu do nemocnice v přízemí pavilonu C (areál 1, Příbram 1). Vstup na výstavu je volný, nemocnice návštěvníky galerie žádá pouze o odpovídající chování i k vystaveným dílům.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Festival Repete Fest bude mít čtvrté opáčko. Rožmitálský zámek přivítá kapely Ida The Young, Tygroo nebo badfocuss
•Ve skanzenu ve Vysokém Chlumci se podíváte pod ruce ševce, brašnářky i přadleny
•Železniční trať z Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice oslaví 125 let, i jízdami parního vlaku
Další články
Divadlo patří dětem: největší rodinný festival na 50 000 m², jeden nezapomenutelný den
V neděli 24. května se Příbram znovu promění v jedno velké dětské království. Festival …
KULTURA
LDM Group začíná v Příbrami stavět 130 bytů. Cílem je moderní a dostupné bydlení pro město
LDM Group, vedená zakladatelem a CEO Dominikem Halmošim, zahajuje v Příbrami výstavbu …
Tipy na víkend: Připomínka ukončení druhé světové války, společné výlety do přírody a celá řada divadelních představení
Tento víkend nabídne opravdu pestrý program! Můžete si připomenout ukončení druhé …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tajné schůzky, odposlechy a podezření z manipulací. Policie dva roky sledovala vedení příbramské nemocnice
Manažeři příbramské nemocnice čelí vážnému podezření z ovlivňování veřejných zakázek …
AKTUÁLNĚ
Do Česka míří studený a deštivý víkend. Na Moravě může napršet až 40 milimetrů
Česko čeká výrazně chladnější a na mnoha místech také deštivý víkend. Počasí ovlivní …
POČASÍ
FK Příbram zve regionální kluby na poslední domácí utkání sezóny. Děti mají vstup zdarma
FK Příbram připravil pro fotbalové kluby z celého regionu speciální nabídku na …
SPORT
Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami
Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa …
SPORT
Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč …
DOPRAVA
Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd
Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do …
ZAJÍMAVOSTI
Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem
Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? …
TIP NA VÝLET





