24. 8. svátek má Bartoloměj

Na Dobříši to vře. Odchází tajemník, sportovní hala bude dražší, než se čekalo a starostka upravuje články v měsíčníku

28. dubna 2019   (09:10)
Na Dobříši to vře. Odchází tajemník, sportovní hala bude dražší, než se čekalo a starostka upravuje články v měsíčníku

Vítězem voleb na Dobříši se stalo hnutí Pro Dobříš.


Zastupitelstvo, které vzešlo na Dobříši během podzimních voleb, zažívá první těžší období. Během pátého veřejného zasedání zastupitelstva vyšlo najevo několik nepříjemných informací. Tou první je výpověď současného tajemníka Městského úřadu Dobříš Radka Řechky, který nesouhlasí s konfrontačním jednáním nového vedení města, v čele se starostkou Janou Vlnasovou. Řechka končí k poslednímu květnu a město už za něj v tuto chvíli hledá vhodnou náhradu.

Další vlnu emocí vyvolala rekonstrukce sportovní haly, respektive její druhé etapy. Původní plány počítaly s rozpočtem akce kolem 27 milionů korun. Po příchodu nového vedení byl externí firmou vypracován nový rozpočet za 39 milionů Kč. I tak ve výběrovém řízení byla podána nejnižší nabídka ve výši 43 milionů korun. Vedení radnice tuto změnu zdůvodnilo rostoucími cenami ve stavebnictví. Finanční výbor přesto navýšení ceny rekonstrukce nedoporučil.

Poslední spor se rozhořel ohledně městského zpravodaje „Dobříšské listy“. Z debaty se lidé dozvěděli, že připravené články pracovníků úřadu dále upravuje osobně paní starostka Jana Vlnasová. Zpravodaj navíc vychází pozdě.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz