17. 8. svátek má Petra




Na cyklostezce do Bohutína zakáže Příbram jízdu na koních, znečišťují cestu

NEPŘEHLÉDNĚTE
9. května 2020   (11:21)
Na cyklostezce do Bohutína zakáže Příbram jízdu na koních, znečišťují cestu
foto: pribram.cz

Celkové náklady na 1.050 metrů dlouhou trasu dosáhly výše cca 3 miliony korun, částkou 300 tisíc přispěl Bohutín.


O propojení příbramské městské části Drkolnov s obcí Bohutín se mluvilo několik let. Na konci září 2018 se sny mnoha příbramských i bohutínských staly skutečností. Celkové náklady na 1.050 metrů dlouhou trasu dosáhly výše cca 3 miliony korun, částkou 300 tisíc přispěl Bohutín.

Cyklostezka má asfaltový povrch a vede z Drkolnova, míjí Vokačovský rybník a dále pokračuje kolem čistírny odpadních vod do Bohutína. „Původně jsme chtěli mít přírodní povrch, nakonec ale zvítězil asfalt. Díky tomu alespoň nehrozí, že povrch cyklostezky odnese první velká voda,“ řekl po otevření tehdejší starosta Příbrami Jindřich Vařeka.
Kolem cyklostezky bylo díky Nadačnímu fondu Veolia a jejich grantu vysázeno celkem 38 lip, které zasadily děti z příbramských základních škol a Bohutína. Již začátkem března 2019 však došlo k jejich poškození. Neznámý vandal se na stromech vyřádil a šest z nich poničil, celkem způsobil škodu ve výši téměř 30 tisíc korun.

Tento čin odsoudil jak příbramský, tak i bohutínský starosta. „Práce lidí, kteří se na výsadbě podíleli, přišla vniveč. Je to pro mě velmi smutná a nepochopitelná záležitost. Nezbývá než stromky zasadit znovu,“ okomentoval tehdy nepochopitelný čin starosta obce Bohutín Ladislav Turek. „Tupec, ubožák? Na jedné straně se financují projekty, které mají obyvatelstvu zjednodušit návrat do přírody, na straně druhé se najdou spoluobčané, kteří nemají za cíl nic jiného než škodit, ničit,“ odsoudil čin Vařeka.

Momentálně řeší příbramská radnice další problém. Lidé si stěžují, že na komunikaci jezdí lidé na koních, čímž dochází k jejímu znečištění. Radnice provedla šetření s tím závěrem, že uvedená pozemní komunikace je osazena dopravním značením, které nezakazuje vjezd na zvířeti. „Zadal jsem příslušnému odboru zajistit osazení dopravní značkou, která bude zakazovat vjezd na zvířeti s ohledem na povahu a užívání této pozemní komunikace jako cyklostezky,“ uvedl Jan Konvalinka, starosta města.
Komunikace je využívána především pro cyklisty, kteří vyjíždějí do Brd, ale i bohutínskými dětmi, které využívají komunikaci při cestě do škol. Města tak zamezila, aby lidé nechodili po silnici první třídy, kde došlo v minulosti k několika dopravním nehodám, při kterých došlo ke zranění jak cyklistů, tak pěších.
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Milovníci běhu i turistiky mohou objevovat krásy Brd novým způsobem. Regionální … SPORT Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání … DOBŘÍŠ Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu … AKTUÁLNĚ TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na … AKTUÁLNĚ Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Příbramsko má v archivech desítky autentických záznamů o počasí, neúrodách a … HISTORIE Zůstala. Nevzdala to. Bojovala jednou rukou. Lucie Pudilová po operaci o bolesti i návratu Zůstala. Nevzdala to. Bojovala jednou rukou. Lucie Pudilová po operaci o bolesti i návratu Zápas na Štvanici jí vzal palec, ale ne chuť bojovat. Lucie Pudilová po operaci poprvé … ROZHOVOR Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“ Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“ Centrem Příbrami dnes prošel první Duhový pochod hrdosti. Akce s názvem Příbram Pride … FOTOGALERIE Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem Odkaz Jakuba Jana Ryby bude v Rožmitále pod Třemšínem připomínat jedenáct nových … ZAJÍMAVOSTI Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl Na boj proti suchu včetně nových přehrad chce vláda vynaložit čtyři miliardy korun. Na … AKTUÁLNĚ
Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení Vysoké teploty ještě nekončí. Nad východní Evropou se drží tlaková výše a do Česka … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz