27. 2. svátek má Alexandr




Na co do knihovny do konce listopadu?

17. listopadu 2014   (14:37)
Na co do knihovny do konce listopadu?
foto: pribram.cz

Na akce knihovny zve její manažer Václav Chvál.



V úterý 18. listopadu od 17 hodin proběhne autogramiáda knihy 70 let historie motocyklových závodů v Příbrami autorů Jiřího Ječného a Vladimíra Kuchaříka, na které se podílela i Knihovna Jana Drdy. Návštěvníci se dozvědí, jak kniha vznikala, co stálo za nápadem ji vydat, jak vše probíhalo. Budou jim promítnuty fotografie z knihy, ale i ty, na které se nedostalo. Připomeneme si mnoho slavných závodů a zavzpomínáme na jejich vítěze a vše se závody spjatého. K tomu dopomohou i pánové Vltavský, Pinta, Stloukal, Kuchařík, Dušek, Saka, Sedláček a Huml – závodníci, o nichž kniha pojednává, a kteří přislíbili účast na autogramiádě.

V sobotu 22. listopadu od 9:30 zazní šustění karet v pivnici Elis při tradičním (v netradiční čas) Svatováclavském turnaji ve voleném mariáši (pro tři hráče). Hrát se bude o desetníky po čtyři hodinová kola. Takže mariášníci: „stosedm v červených… flek, re, tutti… však to znáte!“ Prezentace účastníků začne již v devět hodin.

V úterý 25. listopadu od 17 hodin proběhne další pokračování cyklu z Dějin umění s názvem Náměty a symboly ve výtvarném umění. Příběh obrazů nám mnohdy uniká a my jsme ochuzeni o plnohodnotný zážitek při prohlížení uměleckých děl. Abychom lépe porozuměli biblickým a mytologickým příběhům, které se často objevují ve výtvarném umění, je potřeba se seznámit s náměty a symboly, které jsou pro díla důležité.

Listopadová pondělí (s výjimkou státního svátku) od 16.30 jsou vyhrazena setkáním nad Texty z 20. století. K slyšení budou texty a pikantnosti ze života našich významných autorů. Přednášet bude Stanislav Sloup.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: KJD
autor: Václav Chvál, manažer KJD








Další články

Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za … SPORT Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě … ŠKOLSTVÍ Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance Poslední únorová sobota nabídne na Rožmitálsku pestrý program pro malé i velké. … MASOPUST Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“ Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“ V přízemí Kopáčkova domu je volně přístupná výstava Muzea města Dobříše, která … ANKETA V Rožmitále hořel nakladač V Rožmitále hořel nakladač Hasiči zasahovali v Rožmitále u nahlášeného požáru nakladače. AKTUÁLNĚ Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne Obyvatele Klučenic a okolních obcí probudil ve čtvrtek pozdě večer nečekaný otřes. … AKTUÁLNĚ U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče Vážná dopravní nehoda se stala před 11. hodinou dopoledne v pátek 27. února u obce … AKTUALIZOVÁNO Tankování v Příbrami: Nejdražší Natural 95 i naftu má MOL i OMV Tankování v Příbrami: Nejdražší Natural 95 i naftu má MOL i OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ U Milína skončilo auto na střeše U Milína skončilo auto na střeše V pátek 27. února ráno havarovalo osobní auto u Milína. Vůz skončil na střeše. DOPRAVA
Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka Poslední únorový víkend slibuje na Příbramsku opravdu nabitý program. Čekají vás …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz