17. 6. svátek má Adolf

Na burze práce v Příbrami nabídnou zaměstnavatelé volná místa

15. září 2015   (09:06)
Na burze práce v Příbrami nabídnou zaměstnavatelé volná místa
foto: pribram.cz

Burza se koná ve čtvrtek od 10 do 17 hodin.



Na burze práce v Příbrami nabídnou středočeští zaměstnavatelé až stovky volných míst. Velký zájem je například o soustružníky, obráběče a pečovatelky, ale i o další profese. Akce se koná ve čtvrtek v zasedacím sále příbramského úřadu práce, který sídlí na náměstí T. G. Masaryka. Vstup bude zdarma. ČTK o tom informovala mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková. Nezaměstnanost v regionu činila v srpnu 5,5 procenta, na jednu pracovní pozici připadají zhruba čtyři uchazeči.

Burza, kterou pořádají společně úřad práce, Středočeský kraj a hospodářská komora, začne v 10:00 a potrvá do 17:00. Někteří uchazeči budou moci rovnou na místě absolvovat přijímací pohovor. "Doporučujeme všem, kteří mají opravdu vážný zájem najít práci, aby si s sebou vzali občanský průkaz a také životopis, eventuálně další doklady o dosaženém vzdělání či předchozí praxi," uvedla ředitelka krajské pobočky úřadu práce Renata Malichová.

Volná místa jsou na trhu především pro obráběče kovů, strojírenské pracovníky, pracovníky v gastronomii, sociálních službách, logistice a zdravotnictví. Obráběče, zámečníky a svářeče hledají dlouhodobě například firmy na Kladensku i v dalších středočeských okresech.

Na burze bude mít svou expozici třicítka vystavovatelů včetně škol a firem, představí aktuální poptávku po zaměstnancích v celém regionu. Návštěva veletrhu tak může být i námětem pro rekvalifikaci nebo výběr střední školy.

Součástí akce bude i poradenství, které návštěvníkům poskytnou zástupci úřadu práce. "Zájemci se mimo jiné dozví, jak správně napsat životopis, jaké šance mají na trhu práce v rámci jejich současné kvalifikace a praxe, jak efektivně hledat zaměstnání nebo jak jim může úřad práce pomoci prostřednictvím nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti," uvedla Beránková. V rámci této politiky lze vytvářet například dotovaná pracovní místa pro dlouhodobě nezaměstnané.

V srpnu evidoval úřad práce ve Středočeském kraji 12.732 volných pracovních míst a 48.594 uchazečů o zaměstnání. Nejnižší nezaměstnanost byla v okrese Praha-východ s 2,8 procenta, nejvyšší na Příbramsku, 7,5 procenta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: sbe kš








Další články

Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě V Příbrami se blíží do finále rozsáhlá rekonstrukce ulice Na Leštině. Radnice slibuje … AKTUÁLNĚ Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch Poslední, 12. kolo Národní ligy boxu v pražském Radotíně přineslo Rasken Gymu skvělé … SPORT Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Léto je obdobím dovolených, výletů a pobytů na chatách. Právě v této době však bývají … KRIMI Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Desítky hasičů, záchranářů, strážníků a zdravotníků se v úterý 16. června zapojily do … AKTUÁLNĚ Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky V Dubně se chystá závod, který láme ego i svaly. Hasiči tu poběží, tahají, šplhají a … AKTUÁLNĚ Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Kriminalisté zadrželi tři muže a jednu ženu, kteří podle nich v Praze a později ve … KRIMI Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Golfové jamky, hudba, drinky a noční obloha — tak bude vypadat pátek 19. června v … KULTURA Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky Česko čeká o víkendu vlna velmi vysokých teplot. V sobotu i v neděli budou teploty na … AKTUÁLNĚ Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení Fantova louka je jedním z nejcennějších přírodních míst v Příbrami — a v poslední době … AKTUÁLNĚ
Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz