17. 1. svátek má Drahoslav

Na 12 místech ČR padly teplotní rekordy

27. října 2022   (18:46)
Na 12 místech ČR padly teplotní rekordy
foto: freepik

Nejtepleji bylo v Praze-Karlově, kde naměřili 22,1 stupně Celsia.


Česko má za sebou nezvykle teplý říjnový den. Rekordy pro 27. říjen padly na 12 ze zhruba 160 meteorologických stanic, které fungují alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Praze-Karlově, kde naměřili 22,1 stupně Celsia. Vysoké teploty byly i na horách, rekordy tam ale nepadly. ČTK to řekl Pavel Šimandl z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Stanice Praha-Karlov byla jediným místem, kde se teplota dostala nad 22 stupňů. Zároveň to byl pro stanici, která funguje už 101 let, nový rekord pro dnešní den. Několik dalších míst naměřilo více než 21 stupňů. V Českých Budějovicích-Rožnově bylo 21,4 stupně, v Javorníku na Jesenicku 21,2 stupně a v Neumětelech na Berounsku 21,1 stupně. Ani u jedné z těchto tří stanic to ale nový rekord pro 27. října nebyl.
Meteorologové dopředu avizovali, že v těchto dnech bude nezvykle teplo i na horách a dnes se to potvrdilo. Například šumavská stanice Borová Lada zaznamenala 19,1 stupně Celsia. Na Horské Kvildě teplota vystoupala na 18,5 stupně, na Churáňově bylo 17,8 stupně a stanice Kořenov-Jizerka měla rovných 17 stupňů.
V pátek by v Česku podle předpovědi ČHMÚ mělo být polojasno až oblačno. Nejvyšší teploty mají být 11 až 15 stupňů Celsia, při déletrvajícím slunečním svitu kolem 19 stupňů, v 1000 metrech na horách pak kolem 17 stupňů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi Město Rožmitál pod Třemšínem úspěšně získalo dvě dotace na podporu jednotky sboru … Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace? Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace? Některé restaurace v Česku i zahraničí zakazují vstup dětem. Zastánci vítají klidnou … ANKETA Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace Středočeský kraj obdržel pro letošní rok bezmála šest set žádostí o dotace na … Městská policie vybavila všechna vozidla defibrilátory. Strážníci mohou zasáhnout ještě před příjezdem záchranářů Městská policie vybavila všechna vozidla defibrilátory. Strážníci mohou zasáhnout ještě před příjezdem záchranářů Strážníci Městské policie Příbram mají nově ve všech služebních vozidlech k dispozici … Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa Po dusivých vedrech konečně přišla úleva a příroda si mohla zhluboka oddechnout. Věděl … Příroda Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už … Osobák skončil pod traktorem Osobák skončil pod traktorem V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného … Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního … Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz