vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2
Myslivci střílí a děti se radují. Petrovice darují dětem peníze z pronájmu honitby

1. března 2020   (14:16)
Myslivci střílí a děti se radují. Petrovice darují dětem peníze z pronájmu honitby

Každý rok putuje petrovickým dětem zhruba dvacet tisíc korun. Částka je vždy spravedlivě rozdělena mezi zdejší základní školu a mateřinku


Peněz ve školství není nikdy dost. Zvláště v menších městech a obcích musí ředitelé často počítat každou korunu a mnohdy také spoléhat na velkorysost sponzorů a dárců. V Petrovicích na Sedlčansku před sedmi lety vymysleli zajímavý způsob, jak dětem v místních školách přilepšit. Darují jim finance vybrané z pronájmu místní honitby. Každý rok tak dětem putuje zhruba dvacet tisíc korun, které jsou spravedlivě rozděleny mezi dvě zdejší školy.

„Každý rok dostáváme zhruba deset tisíc korun. Letos jsme tak mohli dětem přispět na ubytování na lyžařském kurzu, dopravu na bruslení či kurz plavání. Ze sponzorských darů dále hradíme program na den dětí, nakupujeme dětem odměny za soutěže, podporujeme různé preventivní programy,“ uvedla Mgr. Hana Vošahlíková, ředitelka Základní a mateřské školy Petrovice, p.o.
 
O tom, že letošní lyžařský kurz si děti užily i přes nečekané komplikace, svědčí příspěvek žákyň z deváté třídy.

Na letošní lyžařský kurz jsme vyrazili z Petrovic 20. ledna v 8 hodin ráno. Hned odpoledne jsme vyrazili na sjezdovku, kde jsme se rozřadili do skupin podle toho, jak umí kdo lyžovat. Do úterní večeře vše probíhalo bez problémů, ale potom se objevila „blicí“ epidemie a jeden po druhém jsme začali odjíždět domů. Ti, kteří epidemii odolali, si ve středu odpoledne mohli užít wellness v místním hotelu. Naštěstí se někteří stihli s epidemií rychle vypořádat a vrátit se.

Ve čtvrtek večer se vyhlašovaly výsledky z odpoledního slalomu, přidělil se diplom za království pořádku, který vyhrál učitelský pokoj, a diplom za pokoj hrůzy, který jsme vyhrály my, holky z osmé a deváté třídy. Také jsme podnikli polštářový útok na učitele a dali jim diplom za přežití „blicí“ epidemie. V pátek na sjezdovce nás sice navštívila i záchranná služba, ale naštěstí bylo nakonec všechno v pořádku. I přes to všechno, co se stalo, jsme si všichni lyžák pořádně užili a nikdy na něj nezapomeneme.
Zhruba desetitisícovou částku dostává každoročně i Mateřská škola Čtyřlístek, která sídlí v přízemní budově postavené v „akci Z“. Její dvě třídy v současné době navštěvuje na padesát dětí.

„Za peníze dětem vždy nakoupíme hračky na Vánoce. Vánoční „nadílka“ nás každý rok vyjde až na třicet tisíc korun. Částka, kterou nám myslivci darují, nám vždy velmi pomůže s rozpočtem Vánoc,“ uvedla Mgr. Dana Kolínová, ředitelka MŠ Čtyřlístek.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: facebook

autor: Miloslava Ritschlová

Další články

Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že … Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Organizátoři zimních běhů Brdského běžeckého poháru vytyčili další trať pro … Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic … Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Denně se tak bude moci nechat otestovat zhruba 200 zájemců. Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Zeptali jsme se několika obyvatel, jak nahlížejí na současná vládní nařízení. Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá V bývalých lázních bude na jaře dokončeno sedm sociálních bytů. Od září se otevřou … Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic …
Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz