Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod

Nepřehlédněte
28. července 2020   (06:33)
Dalších 12 fotografií v galeriiMyší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce opět zasahovali. Tentokrát v Hořovicích.


Potravinové maloobchodní řetězce složené z vietnamských večerek a dalších prodejen jsou největší mezi tuzemskými řetězci. Podle odhadů Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR mohou ovládat až pětinu trhu. Dodržování hygienických předpisů však u některých prodejců pokulhává. Není tedy divu, že zavřených provozoven kvůli špatně hygieně neustále přibývá. Vyplývá to z dat webu Potraviny na pranýři Státní zemědělské a potravinářské inspekce.
 

V pátek 24. července hygienici opět vyrazili na obhlídky obchodů, restaurací a dalších zařízení v regionu. Kontrolovali stav zásob, jejich skladování, ale i obecné hygienické podmínky.
Ne zrovna na výbornou dopadla kontrola obchodu Potraviny Nikol v Hořovicích
Inspektoři v prodejně našli výrazně znečištěné prostory, nepořádek na podlaze a velký výskyt myšího trusu. Úklid tam neproběhl zřejmě hodně dlouho, nepořádek byl jak v regálech, tak i na zařízeních. Výsledkem kontroly je uzavřená prodejna.

 
 
O zrušení uzavření rozhodují inspektoři při opakované kontrole. Praxe je vždy stejná. Po zjištění závad nechají inspektoři uzavřít buď celý prostor nebo jeho část. Po několika dnech se na kontrolu vrátí, pokud je vše napravené, zákaz se ruší. Inspekce také může s provozovatelem zahájit řízení ohledně pokuty.

Fotogalerie

Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod () Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod (1) Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod (2) Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod (3) Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod (4) Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod (5) Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod (6) Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod (7) Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod (8) Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod (9) Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod (10) Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod (11)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto SZPI

autor: Jakub Pečenka

Další články

Většina lidí by podle ankety souhlasila s povinností roušek v obchodech Většina lidí by podle ankety souhlasila s povinností roušek v obchodech Po nových cyklotrasách se v Brdech projedou turisté již v polovině srpna Po nových cyklotrasách se v Brdech projedou turisté již v polovině srpna Snadnější orientaci cyklistům umožní nové značení tras v nejmladší chráněné krajinné oblasti v Brdech. 4. srpna 2020   (09:38) Pivo teklo proudem, pod pódiem panovalo pogo. Z Kozárovic to dunělo Pivo teklo proudem, pod pódiem panovalo pogo. Z Kozárovic to dunělo Kultura Kraj podpořil petici za prohlášení kamenného mostu v Dobříši za kulturní památku Kraj podpořil petici za prohlášení kamenného mostu v Dobříši za kulturní památku Most byl podle petice vybudovaný kolem roku 1830 jako miniaturní replika Karlova mostu v Praze. 3. srpna 2020   (19:12) Chcete zažít pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály? Chcete zažít pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály? O posledním prázdninovém víkendu si můžete prohlédnout zblízka jediné létající savce – netopýry. Zajímavý program bude připraven pro děti i dospělé, nebude chybět ultrazvukový detektor, který zachytí pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály. 3. srpna 2020   (17:24) Příbramská nemocnice hledá vrchní sestru na urologické oddělení Příbramská nemocnice hledá vrchní sestru na urologické oddělení Výběrové řízení potrvá do konce srpna tohoto roku. 3. srpna 2020   (14:57) PR Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Doprava Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice Hasiči museli zraněného muže z vozidla vyprostit. 3. srpna 2020   (08:39)
Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Druhý srpnový víkend se do Rožmitálu pod Třemšínem sjedou vojenská a historická vozidla. Hlavní program se odehraje během soboty 8. srpna, kdy posádky čeká orientační závod, návštěvníky pak zábavné odpoledne s hudbou. 3. srpna 2020   (06:16)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz