14. 3. svátek má Matylda a Rút

Muži, který v Příbrami pobodal matku, hrozí 18 let vězení. Nůž byl nekvalitní, koupil jsem ho u Vietnamců, řekl u soudu

NEPŘEHLÉDNĚTE
26. července 2022   (19:08)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

Krajský soud v Praze dnes řešil případ muže, který v březnu v domě s pečovatelskou službou pobodal svou matku a věc šel ohlásit do budovy soudu. Zraněnou ženu do nemocnice přepravil vrtulník.


Událost byla hlášena 11. března hodinu před polednem. Do budovy Okresního soudu v Příbrami podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové vběhl muž potřísněný od krve. „Zakřičel, že zabil svou matku, a utekl,“ uvedla mluvčí. Příbramští policisté ho však asi po patnácti minutách dopadli. Ještě v tentýž den si případ převzali kriminalisté Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, kteří v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Druhý den příbramský soud na muže uvalil vazbu.

Žena byla ve vážném stavu letecky přepravena do jedné z pražských nemocnic. „Třiašedesátiletá pacientka utrpěla poranění na hlavě a na krku,“ řekla tehdy pribram.cz mluvčí záchranky Monika Nováková.
Podle serveru Novinky.cz útoku předcházela neutěšená bytová situace. Matka obžalovaného musela byt, ve kterém s ní obžalovaný sedm let bydlel, prodat. Ten však situaci nezvládl a chtěl se za pomoci pervitinu zabít. Následně vzal nůž s devíticentimetrovou čepelí a matku sedmkrát bodl do hlavy a krku, dokud se mu nezlomila špička čepele.
„Ten nůž byl od Vietnamců. Od nich, když si člověk koupí plastovou lžíci, tak se o ni řízne. Oni mají hrozně nekvalitní věci, to se hned zlomí nebo nefunguje,“ řekl dnes podle serveru Novinky.cz obviněný.

Matka, coby poškozená, se vzdala nároku na odškodné. „Přesto, že jednání obžalovaného ji přímo ohrozilo na životě, je to pořád její syn,“ uvedla dnes u soudu zmocněnkyně poškozené. Jednak ho má prý velmi ráda, má k němu velmi úzkou citovou vazbu a jeho jednání mu prominula. A jednak má za to, že to nebyl přímo její syn, ale že její syn trpí duševním onemocněním a jednal pod vlivem duševní choroby.
Soudce Jiří Wažik během dnešního dne jednání odložil. „Z jednání se omluvili psychiatr i psycholožka. Chtěl bych ale mít proces dokončený do konce srpna,“ uvedl pro pribram.cz Wažik.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a … KULTURA Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 … AKTUÁLNĚ MG ROADSHOW míří opět do Příbrami MG ROADSHOW míří opět do Příbrami Už 17. a 18. března ožije areál společnosti AUTA s.r.o. v Příbrami velkou … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě S příchodem teplejších březnových dní se na silnice vrátili motorkáři. Začátek sezony … DOPRAVA Den, který děsí svět: Pátek třináctého Den, který děsí svět: Pátek třináctého Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na … ZAJÍMAVOSTI Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ
Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz