24. 8. svátek má Bartoloměj




Muzeum v Žebráku vystavuje postavy z večerníčků, jsou vytvořené ze stavebnice Seva

10. srpna 2023   (06:33)
Další 3 fotografie v galeriiMuzeum v Žebráku vystavuje postavy z večerníčků, jsou vytvořené ze stavebnice Seva
foto: Muzeum Českého krasu

Výstavu Seva pohádka v Městském muzeu v Žebráku doplňuje dětská herna a soutěže o ceny. Navštívíte ji do 14. září.


Krteček a jeho kamarádi, Maxipes Fík nebo Bob a Bobek. Oblíbené postavy z českých večerníčků postavené z české stavebnice Seva nyní představuje Městské muzeum v Žebráku, pobočka berounského Muzea Českého krasu. Otevřena je až do 14. září.

Kromě hrdinů z český pohádek návštěvníci uvidí také ty ze zahraničních filmů, například veverku z Doby ledové. Modely představují vlastní ateliérovou tvorbu projektu Svět kostiček. „Kromě vystavených pohádkových postav se mohou návštěvníci těšit na dětskou hernu s kostičkami Seva a Mosaic Maxi (Včela zdobí úl) a soutěž o hodnotné stavebnice v soutěžní Kvízovce,“ dodává k náplni nové výstavy Lucie Holková z Muzea Českého krasu. Otevírací doba muzea v Žebráku je denně kromě pondělí od 9.00 do 17.00.
Do Světa kostiček zve také výstava v Muzeu Českého krasu v Berouně. Do 28. září zde zhlédnete autorskou tvorbu patrona projektu Svět kostiček Petra Šimra – květiny, zvířata, domácí a kuchyňské potřeby k jeho vlastní edici Seva Food a Seva Kitchen.

Fotogalerie

Muzeum v Žebráku vystavuje postavy z večerníčků, jsou vytvořené ze stavebnice Seva (1) Muzeum v Žebráku vystavuje postavy z večerníčků, jsou vytvořené ze stavebnice Seva (2) Muzeum v Žebráku vystavuje postavy z večerníčků, jsou vytvořené ze stavebnice Seva (3)

foto: Muzeum Českého krasu

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do … DOPRAVA V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných … AKTUÁLNĚ Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. … NEPŘEHLÉDNĚTE Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC … PR Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a … VOLBY 2026 Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale … HISTORIE 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní … AKTUÁLNĚ Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou … AKTUÁLNĚ Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji … ANKETA
Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Středočeský kraj vypsal další dotační program pro dobrovolné hasiče, rozdělí v něm 25 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz