17. 4. svátek má Rudolf




Muzejní noc v Hornickém muzeu nabídne program v areálech dolů Vojtěch a Anna

21. května 2024   (09:30)
Muzejní noc v Hornickém muzeu nabídne program v areálech dolů Vojtěch a Anna
foto: Hornické muzeum Příbram

Návštěvníky muzeum přivítá v neděli 16. června až do 22.00.


Neděle 16. června bude v Hornickém muzeum Příbram patřit akci Muzejní noc. Areály dolů Anna a Vojtěch zůstanou pro návštěvníky otevřené až od nočních 22.00.

V 17.00 program zahájí komentovaná prohlídka nové výstavy Zkáza příbramského domu Jechů na dole Vojtěch. Ilustruje život v Příbrami na přelomu 19. a 20. století na příkladu rodiny obývající dům s číslem popisným 9 v Plzeňské ulici. „Zároveň podává svědectví o zvůli moci a o křivdě, jež se stala lidem i městu v rámci asanace ulice v letech 1961 až 1962 a kterou mají mnozí Příbramané dodnes v živé paměti,“ představuje muzeum námět výstavy, kterou provede její autorka, historička Lenka Blažková.
Kulturní program na dole Vojtěch navazuje koncertem kapely Bárka a sboru Gambale od 18.00. Bárka vystoupí v sestavě Pavel Barnáš (violoncello) a Ivana Pokorná (harfa). „Oba muzikanti působí desítky let v renomovaných profesionálních orchestrech. Ve dvoučlenné kapele se zaměřují hlavně na evergreeny a filmové melodie, které v neobvyklém spojení jejich nástrojů vyznívají velmi působivě,“ přibližuje duo Hornické muzeum. Pestrost repertoáru smíšeného pěveckého sboru Gambale sahá od klasických a lidových písní, přes spirituály a gospely až po rockové skladby adaptované pro sborový zpěv.
V průběhu celého večera se návštěvníci mohou vydat na pěší trasu podzemím, která vede vodní štolou z dolu Vojtěch na důl Anna, a zažít večerní jízdy důlním vláčkem. V prostorách kulturně-vzdělávacího centra dolu Anna bude od 17.00 do 20.00 otevřena výstava maleb Dany Křápkové, bývalé ředitelky ZŠ Školní. Dobrovolným vstupným zde přispějete do sbírky na pohybové terapie pro malého Matěje, který od narození bojuje s řadou náročných zdravotních omezení.

Vstupné na koncert je třicet korun, komentovaná prohlídka a návštěva podzemí stojí symbolickou korunu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ
Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz