23. 5. svátek má Vladimír

Muž z Příbramska otrávil svou matku, hrozí mu až 20 let vězení

19. února 2025   (14:51)
Muž z Příbramska otrávil svou matku, hrozí mu až 20 let vězení
foto: Ilustrační foto / pribram.cz

Středočeští kriminalisté vyšetřují první letošní vraždu, ke které došlo v jedné z obcí na Příbramsku. Podle policie měl 45letý muž úmyslně otrávit svou 71letou matku jedovatou látkou, kterou si objednal na internetu. Soud ho poslal do vazby.


Policisté spolu se záchranáři vyjížděli prvního února do jedné z obcí na Příbramsku, kde došlo k úmrtí 71leté ženy. Podle všeho nebylo možné s určitostí zjistit příčinu jejího úmrtí, policisté nařídili soudní pitvu.

„Závěry pitvy spolu s toxikologickým rozborem prokázaly, že příčinou úmrtí zemřelé ženy byla otrava. Z tohoto důvodu si případ převzali středočeští krajští kriminalisté a začali ho vyšetřovat jako trestný čin vraždy. V průběhu vyšetřování kriminalisté zajistili důležité důkazy, které je přivedly k indicii, že ženu měl otrávit její 45letý syn,“ uvedl k tragické události policejní mluvčí Pavel Truxa.

Pachatel si hrůzný čin dopředu velmi dobře promyslel a naplánoval. Jedovatou látku, kterou si objednal na internetu, přimíchal do pití, které nic netušící žena vypila a následně zemřela na intoxikaci.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. V případě prokázání viny mu hrozí až 20 let odnětí svobody.

„Kriminalisté současně podali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce okresního soudu v Příbrami akceptoval, a obviněný muž tak skončil ve vazbě,“ dodal Pavel Truxa.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Policie ČR
autor: Karel Hutr








Další články

U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok Mezi Příbramí a Březnicí dnes večer hořel vlak Regionova. Hasiči z vozu evakuovali … AKTUALIZOVÁNO Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím … NÁZOR LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO … ROZHOVOR „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář Divadlo A. Dvořáka v Příbrami patří k institucím, které mají v regionu výjimečné … ROZHOVOR Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tento víkend se budou na Příbramsku konat tři velké a dlouho očekávané akce - Divadlo … NEPŘEHLÉDNĚTE Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Stavbaři v polovině června zbourají most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy a … Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Hračka pro děti za pár tisíc, nebo sofistikovaný nástroj pro zloděje a lidi bez špetky … AKTUALIZOVÁNO Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč … DOPRAVA
Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz