Muž v Rožmitále vyhrožoval ženě zabitím. Ohrožoval ji sekerou a zapálením domu
Nejčtenější
15. května 2022 (12:26)
foto, video: pribram.cz / Jakub Pečenka
Redakce pribram.cz na místě zjistila, že se jednalo o cizího státního příslušníka – Ukrajince. V době napadení byl silně opilý.
Policisté vyjížděli dnes dopoledne k rodinné rozepři do obce Rožmitál pod Třemšínem, místní části Starý Rožmitál. Podle policejní mluvčí Michaely Richterové zde osmačtyřicetiletý muž po předešlé rozepři se ženou polil benzinem podlahu a zapálil. Na místě zasahovali hasiči, nechyběla ani záchranná služba.
Podle nepotvrzených informací pribram.cz měl muž ohrožovat partnerku se sekerou v ruce, což vzhledem k probíhajícímu šetření nemohla Richterová potvrdit. „Před příjezdem hasičů požár sám uhasil, řekla pribram.cz Richterová s tím, že je momentálně v péči zdravotníků. „Nedošlo ale k žádnému zranění,“ uvedla.
Zadržený muž se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem. „Nadýchal hodnotu 2,3 promile, test na drogy byl negativní,“ dodala Richrterová.
Redakce pribram.cz na místě zjistila, že se jednalo o cizího státního příslušníka – Ukrajince. Informaci potvrdil starosta Rožmitálu pod Třemšínem Pavel Bártl. „Ten muž pochází z Ukrajiny, ale v našem městě je již dlouhodobě,“ řekl Bártl a dodal, že podle jeho informací je častým konzumentem alkoholu.
Obyvatelé Starého Rožmitálu našemu redaktorovi řekli, že je muž i drogově závislý. „Nebyl to první konflikt, který vyvolal. V minulosti měl problémy se zákonem,“ řekla pribram.cz na místě jedna z žen, která kvůli svému bezpečí odmítla sdělit své jméno.
„Z toho domu se ozývala hlasitá hudba od pátku. Dělají tady akorát bordel, byla otázka času, kdy k podobnému incidentu dojde,“ dodala.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Uprchlík v příbramské ubytovně fyzicky a slovně napadal spolubydlící, vystěhovat ho musela policie
•Žena z Dobříšska chtěla zhodnotit své úspory. Naskenovala doklady a umožnila vzdálený přístup k počítači. Přišla o milion
•Příbramští policisté dopadli manželský pár, který zabíjel psy, aby neměl status množírny
Další články
Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče
Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už …
Osobák skončil pod traktorem
V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného …
Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance
Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního …
Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh
Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program
O víkendu si budete moci zavzpomínat na Hanu Hegerovou, poslechnout si blues-rockové …
Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna
Zápisy do prvních tříd proběhnou letos v Příbrami dříve než obvykle — od 16. ledna do …
Školství
Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací
Po více než sto letech se do přízemí Drakovny vrací kavárna. V místech, kde na počátku …
Nepřehlédněte
Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí
Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. …
Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“
Radní kraje odsouhlasili poskytnutí financí na zajištění školního stravování pro děti …




