20. 2. svátek má Oldřich




Muž v Novém Kníně, který si pořídil dva lvy, dostal od dobříšského městského úřadu pokutu

28. února 2019   (09:35)
Muž v Novém Kníně, který si pořídil dva lvy, dostal od dobříšského městského úřadu pokutu

Středočeští veterináři se loni víc zaměřili na kontroly chovatelů



Středočeští veterináři loni provedli 1735 kontrol týkajících se péče o zvířata, meziročně zhruba o 600 více. Z toho kontrol na základě podnětů od veřejnosti bylo 305. Oprávněná bývá obvykle třetina těchto stížností, řekl dnes ČTK zástupce ředitele krajské veterinární správy Pavel Bohatec.

Podnětů od lidí podle něj v poslední době přibývá. "Lidé jsou všímavější k tomu, co se kolem nich děje. Dostáváme několik podnětů denně," uvedl Bohatec.

Stížnosti se týkají jak chovů domácích zvířat, tak velkých chovů hospodářských zvířat. V létě například lidé často upozorňují na to, že zvířata nemají dostatek vody. Kromě toho inspektoři jezdí i na kontroly, které jsou dlouhodobě naplánované.

Středočeští veterináři řešili i výjimečná porušení ochrany zvířat. Neprodloužili například povolení pro chov pum v zooparku ve Zvoli u Prahy a zabývali se i případem, kdy si muž v Novém Kníně na Příbramsku pořídil dva lvy, aniž měl povolení k chovu zvířat vyžadujících zvláštní péči. Od dobříšského městského úřadu za to dostal pokutu.

Veterináři se loni také více zaměřili na potravinové provozy. V regionu provedli 6782 takových kontrol, porušení předpisů zjistili ve 243 případech. Nedostatky se týkaly skladování či provozní hygieny. Předloni uspořádali 6250 kontrol a odhalili 220 pochybení.

Krajští veterináři loni uložili ve správním řízení 285 pokut za 5,9 milionu korun, předloni to bylo kolem pěti milionů Kč.

Tip redakce:
Leon z Dobříšska se už těší na kamarádku Miu
Namísto vánoční svíce, za oknem si lebedí lvice!

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: top








Další články

Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku Přepis auta, výměna značek nebo změna vlastníka bez front a bez úředních hodin. Portál … NEPŘEHLÉDNĚTE Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? V celé České republice letos probíhá monitoring Aujeszkyho choroby u prasat divokých. … Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Sedlčansko dnes zažilo nečekanou podívanou. Nad regionem se v dopoledních hodinách … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Do Příbrami zavítá Festival Sherlock a dobrovolnické centrum ADRA bude slavit! Tipy na víkend: Do Příbrami zavítá Festival Sherlock a dobrovolnické centrum ADRA bude slavit! Tento víkend si opět můžete vybrat z široké nabídky. Chcete-li se dobře pobavit a … „Když Měsíc přistane v Příbrami“ – město ožije světlem a hvězdami „Když Měsíc přistane v Příbrami“ – město ožije světlem a hvězdami Město, které obvykle spojujeme s historií hornictví, se promění v vesmírnou oázu. … ZAJÍMAVOSTI Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky Debata o parkovišti v Seifertově ulici se táhne už od roku 2016. Teď se vrací na … NEPŘEHLÉDNĚTE Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn skončil, čokolády dojedeny a srdíčkové dekorace uklizeny. Zůstává realita a … LIFESTYLE Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který … KULTURA
Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz