31. 1. svátek má Marika

Muž okrádal handicapované, soud ho za to poslal na 3,5 roku do vězení

6. srpna 2023   (14:10)
Muž okrádal handicapované, soud ho za to poslal na 3,5 roku do vězení
foto: pixabay

Čtyřiatřicetiletý muž má na svědomí čtrnáct krádeží, při kterých si přišel celkem na víc než půl milionu korun.


Soud poslal na tři a půl roku do vězení zloděje a podvodníka, který okrádal vozíčkáře, mentálně retardované nebo nevidomé lidi. O peníze připravil i svou kolegyni v práci. Čtyřiatřicetiletý muž má na svědomí čtrnáct krádeží, při kterých si přišel celkem na víc než půl milionu korun. O případu dnes na webu pražské policie informoval její mluvčí Jan Daněk.

Muž nejprve pracoval jako řidič obecně prospěšné společnosti, která přepravuje osoby se zdravotními postiženími. Při tom zneužíval jejich handicapů a okrádal je. V jednom případě okradl o 3000 korun dvanáctiletého chlapce s těžkou mentální retardací, kterého měl převézt na týdenní pobyt do integračního centra.
V jiném případě se vloudil do bytu osmasedmdesátileté nevidomé ženy pod záminkou opravy židle. V nestřeženém okamžiku, když mu vařila kávu, jí ukradl šperky za více než 30.000 korun. "Jindy zase okradl svou kolegyni v práci ve chvíli, když poskytovala první pomoc jinému kolegovi, který náhle zkolaboval. Té ukradl peněženku a způsobil škodu 7000 korun," uvedl Daněk.
Následně začal pachatel pracovat jako sanitář v centru sociální péče, kde ukradl pacientovi upoutanému na invalidní vozík peněženku z nočního stolku. V dalším případě vylákal z jednaosmdesátileté tělesně postižené ženy 50.000 korun pod příslibem zařízení operace kyčle pro její dceru. Téměř 140.000 korun vylákal také z onkologicky nemocné seniorky trpící demencí, které nabídl, že k ní bude chodit do bytu uklízet.

"Čtyřiatřicetiletý zloděj a podvodník si tak celkem přišel na více než půl milionu korun, kdy byl následně za tuto trestnou činnost soudem odsouzen k trestu odnětí svobody na tři a půl roku do věznice s ostrahou," uvedl policejní mluvčí. Soud také pachateli uložil povinnost zaplatit poškozeným způsobenou škodu. Pachatele dopadli kriminalisté ze čtvrtého policejního obvodu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Na nové dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí řešilo město Písek v roce 2025 přes 20.000 … Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, … Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem … Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF … Politika Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a … Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Rada města na svém posledním zasedání schválila jmenování nového ředitele Technických … Blesková zpráva Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tento víkend čeká na zájemce zážitková dílna pro děti či komentovaná prohlídka výstavy … ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje seniory na sérii zavádějících … Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,50 … AKTUÁLNĚ
Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion Den vysvědčení na Střední průmyslové škole v Příbrami se i letos nesl ve sportovním …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz