20. 2. svátek má Oldřich




Muž, který zavraždil ženu a její rozřezané tělo hodil do Slapské přehrady, si odsedí 18 let

30. července 2024   (07:41)
Muž, který zavraždil ženu a její rozřezané tělo hodil do Slapské přehrady, si odsedí 18 let
foto: pixabay

Podle obžaloby ženu zavraždil mimo jiné proto, že chtěla oba muže ze svého domu vystěhovat.


Za loňskou vraždu ženy ve vile v Jevanech u Prahy středočeský krajský soud potrestal čtyřicetiletého Jakuba Kadlíčka 18 lety vězení. Muž, který ve vile ženy spolu se svým otcem žil, se k činu přiznal. Její ostatky shodil do Slapské přehrady. Podle obžaloby ženu zavraždil mimo jiné proto, že chtěla oba muže ze svého domu vystěhovat. Po činu z jejích účtů podle rozsudku vybral více než 1,5 milionu korun.

Soudkyně Jana Nováková uvedla, že zvažovala ukládání přísnějšího trestu, a to nejen s ohledem na provedení činu, ale také na to, že muž po vraždě žil z ženiných peněz a také v jejím domě. "Nicméně s ohledem na prohlášení viny soud přistoupil k uložení trestu 18 let, tedy v polovině sazby," uvedla soudkyně.
Kadlíček ženu, která byla podle dřívějších informací partnerkou jeho otce, zavraždil podle státního zástupce loni mezi 31. lednem a 3. únorem. Motivem činu bylo podle obžaloby získat její peníze a také jí zabránit v tom, aby oba muže ze své vily vystěhovala. Svou oběť podle vyšetřovatelů Kadlíček několikrát tvrdým předmětem uhodil do hlavy, pořezal ji také na krku.
Poté, co žena zemřela, ji obžalovaný muž podle kriminalistů rozřezal a s pomocí svého otce ostatky dopravil na most nad Slapskou přehradou, kde je shodil vody. Otec obžalovaného v případu stíhaný není. Ze ženina účtu pak obžalovaný získal pomocí výběrů a převodů během několika měsíců více než 1,5 milionu korun. Ve vile v Jevanech také podle policie se svými příbuznými dále žil.

Kadlíček soudu řekl, že události lituje. Mimo jiné uvedl, že se ženou měl konflikty, například kvůli výši nájmu, který s otcem platili. K motivu činu se ale nevyjádřil. Protože takzvaně prohlásil vinu, nemusel soud provádět celé dokazování. Muž se také může odvolat pouze proti výši trestu a proti verdiktu o náhradě škody. Podle toho má Kadlíček pozůstalým nahradit 600.000 korun jako nemajetkovou újmu. S dalšími nároky soud odkázal poškozené na civilní řízení.
Státní zástupce v závěrečné řeči odmítl, že by bylo namístě trest Kadlíčkovi mimořádně snížit pod zákonnou sazbu, která za zištnou vraždu činí 15 až 20 let vězení. Sám muži navrhl trest v dolní polovině sazby. Právě o mimořádné snížení trestu žádal mužův obhájce. Podle něj by měl soud vzít v potaz mimo jiné to, že se obžalovaný doznal.
O obvinění muže informovali policisté loni v září. Zadrželi ho koncem srpna ve sklepě vily v Jevanech. Ostatky ženy nalezli policisté ve Slapské přehradě v hloubce 44 metrů. S identifikací místa, kde se nacházely, pomohli speciálně vycvičení policejní psi. Tělo vyzvedl potápěč.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn skončil, čokolády dojedeny a srdíčkové dekorace uklizeny. Zůstává realita a … LIFESTYLE Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který … KULTURA Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí … NEPŘEHLÉDNĚTE Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram letos slaví deset let svého působení ve městě. Za … Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) pokračuje v intenzivním … V Nepomuku uvízl kamion v křižovatce V Nepomuku uvízl kamion v křižovatce Nepříjemné překvapení čekalo ve čtvrtek odpoledne řidiče nákladního vozu, který se … AKTUÁLNĚ Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz V pondělí 23. února proběhne v Oblastní nemocnici Příbram stěhování neurologických … Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Rada města Příbram zrušila rozhodnutí o výběru dodavatele modernizace čistírny … AKTUÁLNĚ „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě Rozhovor s jednou z nejobsazovanějších českých hereček vznikl v příbramském divadle … ROZHOVOR
Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Středočeští hygienici v roce 2025 pokračovali v důsledném dozoru nad stravováním dětí. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz