Muž, který vyhrožoval příbramské nemocnici, dostal peněžitý trest
NEPŘEHLÉDNĚTE
24. března 2023 (17:22)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu pro případné odvolání, rozsudek tak není pravomocný.
Okresní soud v Příbrami uložil peněžitý trest muži, který loni v listopadu vyhrožoval příbramské nemocnici. Podle soudu se dopustil šíření poplašné zprávy. Státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu pro případné odvolání, rozsudek tak není pravomocný, řekl mluvčí soudu Tadeáš Kleisner. K výši trestu neměl informace.
Dvaatřicetiletý muž podle policie volal do nemocnice a vyhrožoval jí likvidací, odkazoval při tom na střelbu ve Fakultní nemocnici Ostrava. Příbramská nemocnice byla kvůli výhrůžce déle než čtyři hodiny uzavřená, dovnitř mohli jen pacienti s akutními potížemi a vchody hlídala policie. Později se pachatel sám přihlásil policii a k činu se přiznal.
Kriminalisté letos v lednu ukončili vyšetřování případu a státní zástupce podal obžalobu pro šíření poplašné zprávy, muži hrozilo až pět let vězení. Soud v minulých dnech vynesl rozsudek, obžalovaného shledal vinným z šíření poplašné zprávy. "Byl odsouzen k peněžitému trestu. Státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu pro odvolání, takže rozsudek není pravomocný," uvedl mluvčí.
Muž podle policie volal 2. listopadu dopoledne na recepci nemocnice, stěžoval si na přístup a chod zařízení a byl vulgární. Recepční se ho snažila přerušit a předat mu kontakt na pracovníka, který se stížnostmi zabývá. Volající na to však podle policie nereagoval a vyhrožoval nemocnici likvidací. Poukazoval při tom na tragickou událost, která se stala v roce 2019 v Ostravě. Dvaačtyřicetiletý muž tam střílel v čekárně traumatologické ambulance. O život přišlo sedm lidí a další dva byli vážně zraněni.
Policisté společně se strážníky po telefonátu zabezpečili vchody do příbramské nemocnice a pátrali po volajícím. Odpoledne muž zavolal na policii na přiznal se, kriminalisté ho zadrželi a obvinili. Nemocnice se poté mohla vrátit k běžnému provozu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Opilý řidič ujížděl policejní hlídce, z auta vylezl až po hrozbě namířenou zbraní
•Muž se zranil při prořezávání stromu, letěl pro něj vrtulník
•Dítě v Příbrami se opařilo čajem, vrtulník ho transportoval do Prahy
Další články
Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké …
AKTUÁLNĚ
Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody
V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální …
AKTUALIZOVÁNO
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii!
Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování
Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé …
POLITIKA
Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele …
AKTUÁLNĚ
Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze!
Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí.
12. září 2026 od 12 hodin …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko?
Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. …
ZAJÍMAVOSTI
Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii
Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i …
TIP NA VÝLET
Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně
Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se …
AKTUÁLNĚ




