2. 6. svátek má Jarmil




Muž, který měl řídit na dálnici formuli, svou vinu odmítá

NEPŘEHLÉDNĚTE
21. listopadu 2019   (17:42)

K události došlo 8. září v odpoledních hodinách.



Policii se v září dostala do rukou nahrávka, na které je zachycena jízda formule po dálnici D4. Během necelého měsíce vznesli policisté proti údajnému 45letému řidiči obvinění a 7. listopadu předali věc příslušnému správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku v dopravě. Muž měl řídit vozidlo, které je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích a ohrozit tím ostatní účastníky silničního provozu.

Jízda formule po dálnici vzbudila mezi diskutéry na sociálních sítích pozdvižení. Někteří řidiče hájí, jiní pranýřují. Obviněný muž však svou vinu odmítá.

Dopravní úřad v Příbrami obdržel od Policie ČR oznámení o podezření ze spáchání přestupku spočívajícího v užití vozidla, které je k provozu na pozemních komunikacích technicky nezpůsobilé tak závažným způsobem, že bezprostředně ohrožovalo ostatní účastníky provozu.

„Z naplnění skutkové podstaty uvedeného přestupku policie podezírá 45letého řidiče z Příbramska, který však obvinění odmítá. V současné době proto správní orgán provádí dílčí procesní úkony správního řízení vedoucí k prověření tohoto oznámení. Vzhledem k probíhajícímu důkaznímu řízení však nelze v současné době k případu a jeho průběhu podávat bližší informace,“ sdělil pro pribram.cz vedoucí Dopravního úřadu v Příbrami Mgr. Jan Novák.

Za spáchání takového přestupku pak jeho pachateli hrozí pokuta od 5 do 10 tisíc korun a zákaz řízení od 6 do 12 měsíců.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: top








Další články

Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už … NEPŘEHLÉDNĚTE Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na … AKTUALIZOVÁNO Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční … ŠKOLSTVÍ Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva … DOPRAVA Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie … KULTURA Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. … POLITIKA Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. … AKTUALIZOVÁNO Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro Obrovský úspěch slaví příbramský klub Oxygen. Jeho závodnice se vrátily z mistrovství … SPORT Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče. Věda ale ukazuje, že skutečný … LIFESTYLE
Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz