18. 4. svátek má Valérie

Mrtvý muž, který byl nalezen na břehu Orlické přehrady, byl pohřešovaný vodák z Radavy

NEPŘEHLÉDNĚTE
15. srpna 2020   (18:12)
Mrtvý muž, který byl nalezen na břehu Orlické přehrady, byl pohřešovaný vodák z Radavy
foto: pribram.cz

Přesně po týdnu vydala Orlická přehrada tělo muže, který zmizel ve vodě u Radavy.


Týden pátrali policisté po muži, který se po skoku z člunu u kempu Radava již nevynořil. Pátrání má smutný konec. V sobotu odpoledne objevila kolemjdoucí žena na břehu lidské tělo. Policisté potvrdili, že jde o hledaného vodáka.

K nálezu těla po patnácté hodině pro pribram.cz uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura: „Můžeme informaci o nálezu mrtvého muže potvrdit. Nyní probíhají úkony k identifikaci těla, zda se jedná o ztraceného vodáka z Radavy nedokážeme v tuto chvíli určit,“ řekl odpoledne.
Policisté během dvou hodin muže ztotožnili za pomoci svědků. „V odpoledních hodinách jsme vyrozuměli rodinu. Tělo muže objevila náhodně žena u břehu, několik desítek metrů od místa, kde minulý víkend ve vodě zmizel,“ dodal policejní mluvčí Jiří Matzner.
Oznámení o pohřešovaném muži přijali středočeští policisté minulou sobotu v 14:43 hodin. Oznamovatel uvedl, že u kempu Radava na Orlické přehradě jeden z mužů skočil ze člunu do vody a již nevyplaval. Na místo byly vyslány všechny složky Integrovaného záchranného systému, kdy policisté z obvodního oddělení Zvíkovské Podhradí za pomoci policejního kajutového člunu propátrávali uvedené místo, kde se muž potopil.

Na místo kromě policistů ze Zvíkovského Podhradí a hasičů z Milevska byli vysláni policisté Zásahové jednotky, výše uvedení potápěči, kteří ukončili pátrání u Soběslavi a pokračovali k místu určení. Dále se na Orlickou přehradu přesunuli zdravotníci z Vodní záchranné služby Plzeňského kraje, jenž disponují na lodi silnějším sonarem. Pátrání po utonulém muži (roč. 1978) pokračovalo bez kladného výsledku až do soboty.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu … ZVÍŘATA Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA
Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz