9. 3. svátek má Františka




Motory burácely na české Route 66: Spanilá jízda přilákala stovky nadšenců

FOTOGALERIE
14. dubna 2025   (09:30)
Dalších 18 fotografií v galeriiMotory burácely na české Route 66: Spanilá jízda přilákala stovky nadšenců
foto: Route 66. / Anna Svobodová

Silnice mezi Příbramí a Milínem se v sobotu proměnila v motoristický ráj. Na nejkratší Route 66 na světě dorazily stovky fanoušků, veteránů i nablýskaných motorek. Nechyběly ikonické značky, retro atmosféra a vozy s neuvěřitelnými příběhy.


Akci letos poprvé pořádalo samo město Příbram, které navázalo na předchozí organizátory. Náměstí TGM zaplnily desítky vozů od Buicků, Mustangů a Chryslerů až po české škodovky, Tatry nebo Velorexy. Mezi čtyřmi stovkami strojů vyčnívaly i dva americké hasičské vozy z Vrančic, z nichž jeden se kdysi podílel na záchranných akcích po útoku na Dvojčata v New Yorku.

Odpolední spanilá jízda odstartovala po 14. hodině a podél silnice ji sledovaly další stovky fanoušků. Osmikilometrový úsek se tak na chvíli proměnil v burácející americký sen v kulisu pro milovníky vůně benzínu, chromu a historie na čtyřech kolech.

Fotogalerie

Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (1) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (2) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (3) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (4) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (5) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (6) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (7) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (8) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (9) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (10) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (11) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (12) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (13) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (14) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (15) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (16) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (17) Route 66 v Příbrami přilákala spousty lidí. (18)

foto: Anna Svobodová

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová








Další články

Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Český internet má nový hit. Zatímco se svět ještě nevzpamatoval z nekonečné debaty o … FAST FOOD Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Večer, kdy se nic neděje. Telefon leží na stole, obrazovka je tmavá a ticho v bytě … LIFESTYLE Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Zájem o členství dětí a mládeže u dobrovolných hasičů ve Středočeském kraji v poslední … NEPŘEHLÉDNĚTE Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Nedělní dopoledne v Sedlci-Prčici na Příbramsku připomnělo, že největší nebezpečí … Mlha na silnicích: Špatně zapnuté mlhovky mohou být stejně nebezpečné jako rychlá jízda Mlha na silnicích: Špatně zapnuté mlhovky mohou být stejně nebezpečné jako rychlá jízda Mlhavá rána nejsou jen výsadou podzimu, ale i současného jarního počasí. Místy jsou … Noční požár v Rožmitále: Plameny z popelnice ohrozily rodinný dům Noční požár v Rožmitále: Plameny z popelnice ohrozily rodinný dům Noční požár popelnice v Rožmitále pod Třemšínem se v neděli 8. března rozšířil na … BLESKOVÁ ZPRÁVA Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku Rozbitým chodníkům v Příbrami by se letos mělo výrazně ulevit. Město chystá velkou … Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, … Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od … ZDRAVOTNICTVÍ
Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz