1. 6. svátek má Laura




Motorové pily opět rozezvučí huť Barbora. Brzy začne Dřevosochání

FOTOGALERIE
13. července 2025   (14:17)
Dalších 5 fotografií v galeriiMotorové pily opět rozezvučí huť Barbora. Brzy začne Dřevosochání
foto: Dřevosochání / Irena Ungrová / se souhlasem

Do Jinců se vrací umění motorových pil. Druhý ročník oblíbené letní akce Dřevosochání se uskuteční u hutě Barbora od 15. do 20. července. Každý den budou moci návštěvníci sledovat zkušené řezbáře přímo při práci.


Městys Jince připravil na letošní léto pokračování úspěšné akce s názvem „Dřevosochání“. Od úterý 15. července do neděle 20. července ožije areál hutě Barbora uměním zručných dřevosochařů, kteří před zraky návštěvníků tvoří svá díla motorovou pilou.

Mezi přislíbenými účastníky jsou i známá jména z loňského ročníku jako jsou Jan Viktora, Jaromír Dědek, Marta Novotná, Jana Eder a Václav Křížek. Během týdne tak bude možné sledovat, jak z kusu dřeva vznikají nápadité sochy, které zaujmou svou detailností i originalitou.

Vrchol akce proběhne v neděli 20. července, kdy budou hotová díla slavnostně předána do užívání. Od 10 do 14 hodin je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, který zahraje country kapela Kamarádi z Rokycan, pro děti bude připraveno malování na obličej a lesní pedagogika pod vedením Vojenských lesů a statků.

Areál hutě Barbora bude po celou dobu akce volně přístupný veřejnosti. Chybět nebude ani občerstvení, které zajistí Klub Bára. Přijďte si užít atmosféru řezbářského umění a letní pohody v srdci Brd.

Fotogalerie

Motorové pily opět rozezvučí huť Barbora. Brzy začne Dřevosochání (1) Motorové pily opět rozezvučí huť Barbora. Brzy začne Dřevosochání (2) Motorové pily opět rozezvučí huť Barbora. Brzy začne Dřevosochání (3) Motorové pily opět rozezvučí huť Barbora. Brzy začne Dřevosochání (4) Motorové pily opět rozezvučí huť Barbora. Brzy začne Dřevosochání (5)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová








Související


Další články

Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče. Věda ale ukazuje, že skutečný … LIFESTYLE Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové … SPORT DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram vyhlašuje VEŘEJNOU SOUTĚŽ O NEJVHODNĚJŠÍ NABÍDKU DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram vyhlašuje VEŘEJNOU SOUTĚŽ O NEJVHODNĚJŠÍ NABÍDKU Předmětem prodeje je soubor nemovitostí nacházející se v lokalitě mezi ulicemi Anenská … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem V Orlově u Příbrami startuje nový rezidenční projekt Vily Orlov 10, za kterým stojí … NEPŘEHLÉDNĚTE Převaláci zamířili zpět do Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Převaláci zamířili zpět do Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. … ZAJÍMAVOSTI Silmet Rally hýbe Příbramí: Město přebírá záštitu nad 45. ročníkem. Silmet Rally hýbe Příbramí: Město přebírá záštitu nad 45. ročníkem. Město Příbram převzalo oficiální záštitu nad jubilejním 45. ročníkem Silmet Rally … SPORT SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu Fotbalová Příbram má důvod k velkým oslavám. SK Spartak Příbram po dlouhých 70 letech … SPORT Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice. Nahradí … ZDRAVOTNICTVÍ Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo V posledních letech je čím dál víc vidět jeden výrazný posun: jídlo už dávno není jen … LIFESTYLE
Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz