Most v Plynárenské ulici bude nahrazen novým
13. ledna 2022 (11:18)
foto: MěÚ Příbram
Mosty a lávky prošly revizí, díky níž mohl být sestaven seznam stanovující potřeby oprav. Mezi těmito mosty je také ten v Plynárenské ulici, kde by v letošním roce mělo dojít k jeho kompletní výměně. Rada města rozhodla o výběru dodavatele.
Stavbaři zbourají most v Plynárenské ulici v Příbrami a nahradí ho novým. Město má již vybraného dodavatele. Zakázku získala firma Strabag, práce si vyžádají 5,7 milionu korun bez DPH, informovala dnes mluvčí radnice Eva Švehlová.
Příbram dala v minulosti zkontrolovat mosty a lávky na území města a sestavila seznam prioritních oprav. Prvním mostem, na nějž se stavbaři zaměří, je právě most v Plynárenské ulici, který je jednou z mála propojek do průmyslové zóny.
"Jelikož most je v havarijním stavu, bude přistoupeno k jeho demolici a výstavbě mostu nového, u kterého bude zvýšena nosnost na 32 tun," uvedl první místostarosta Martin Buršík (dříve ANO).
Zájem o veřejnou zakázku projevily dvě firmy, hodnotící komise doporučila radě města ke schválení nabídku firmy Strabag. S pracemi se bude moci začít po podpisu smlouvy.
Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) není most v Plynárenské ulici jediným, který v letošním roce čeká obnova. Rekonstruovat se bude také lávka pro pěší přes Příbramský potok na Rynečku a také tři lávky v areálu Nového rybníka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Středočeská divadla si rozdělí z krajských dotací 5,5 milionu korun
Tři středočeská divadla, kladenské, příbramské a mladoboleslavské, si rozdělí z …
Meteorologové vydali výstrahu na silnou ledovku
Přes střední Evropu postupuje k východu frontální systém a po přední straně brázdy …
Gastro agent: Šáša Burger
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
Výstup na Pražák se vydařil i přes chumelenici na vrcholu
Tradiční lednový Výstup na Pražák se letos uskutečnil v sobotu 10. ledna a znovu …
FOTOGALERIE
Příbram doplácí na změnu financování nepedagogů. Město musí ze svého pokrýt až 30 milionů
Od letošního roku přešlo financování nepedagogických pracovníků – tedy školníků, …
Nepřehlédněte
Světoznámé kvarteto Cello Republic vystoupí v úterý 13. ledna v Příbrami
Cello Republic je soubor složený ze čtyř violoncellistů, kteří si po studiích na …
VK TROX Příbram předvedl nejlepší výkon sezony, v extralize smetl Benátky 3:0
Volejbalová ČEZ extraliga mužů nabídla v Příbrami špičkový duel, který sledovali …
Sport
Zlatý Ámos má zástupkyni i z Příbramska. Žáci nominovali učitelku z Rožmitálu
Anketa Zlatý Ámos, která už více než tři desetiletí oceňuje nejoblíbenější učitele v …
Silné mrazy ohrožují zvířata: veterináři vyzývají chovatele k větší péči
Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s aktuální vlnou mrazů upozorňuje …
Informace o bobrech v Brdech se dostala mezi světové dobré zprávy roku 2025
V Chráněné krajinné oblasti Brdy se před několika lety usídlili bobři. Jejich činnost …




