Most v Plynárenské ulici bude kompletně nový, unese pak až 32 tun
11. srpna 2022 (06:22)
Od pondělí 15. srpna bude uzavřen průjezd Plynárenskou ulicí v Příbrami. Dojde zde totiž ke kompletní rekonstrukci mostu, který je v současné podobě částečně betonový a částečně dřevěný. Most spojuje průmyslovou zónu Balonka s příbramskou pekárnou.
„Patnáctého srpna předáváme staveniště a most se začne opravovat úplně kompletně celý. Počítejte s tím, že v době rekonstrukce bude celá tato trasa neprůjezdná,“ vysvětluje starosta města Jan Konvalinka. Ten dále dodal, že nový most bude mít nosnost 32 tun. Nejvýhodnější nabídku podala společnost Strabag s nabídkovou cenou 5,7 milionu korun.
Dopravní situaci v Příbrami aktuálně velmi komplikuje uzavírka Milínské ulice, kde dochází ke kompletní výměně vodohospodářské infrastruktury. Celou stavbu provází problémy s podložím. Přesto se celý projekt chýlí ke konci a průjezdnou by se ulice měla stát již během září. Následně dojde k výměně povrchu v této ulici, a to až ke kruhovému objezdu u Drupolu. V příštím roce by mělo dojít k dlouho odkládané rekonstrukci mostu v Husově ulici.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Dva řidiči vjeli na trať, kde se právě jela rally. Policie hledá svědky
•Léto je rizikovým obdobím pro nehody s dětmi v autě
•Silnice Nepomuk: Stavební materiály začínají poslední měsíc zlevňovat
Další články
Proč děláme věci, které víme, že nám škodí
Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys …
LIFESTYLE
Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž
Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu …
SPORT
Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna
Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v …
AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek
První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? …
SOUTĚŽ
Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem
Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro …
POLITIKA
Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima
Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se …
Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék
Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ





