9. 6. svátek má Stanislava

Most u Hájů se už rýsuje, auta by po něm mohla jezdit v létě

9. února 2017   (06:34)
Most u Hájů se už rýsuje, auta by po něm mohla jezdit v létě
foto: pribram.cz

Prodlužovaný úsek dálnice D4 by měl být pro dopravu otevřen již v září.



Most, který vzniká na silnici II/118 nedaleko obce Háje se již pomalu rýsuje. Doprava by na něj mohla být svedena již během června tohoto roku. Most povede přes prodlužovaný úsek dálnice D4.

„Dneska se preferují monolitické mosty. Stavba se podskruží, osadí se ložiška, vybetonuje se to, udělá se vozovka, osadí se dilatace a pustí se provoz,“ popsal postup stavby Ing. Jan Paclík, který je hlavním technickým dozorem výstavby prodloužení dálnice D4. Podle něj monolitické stavby mají zpravidla vyšší životnost než prefabrikáty, a právě proto se tento postup použije i při stavbě tohoto mostu.

Komplikace u vjezdu na dálnici
Řidiče, kteří cestují po dálnici D4, čekají zřejmě od konce března perné chvíle. Právě od té doby by mělo dojít ke stavbě nového mostu na Skalce, který je v havarijním stavu. Jeho likvidace a nová stavba potrvá zhruba půl roku. Provoz po dálnici D4 bude po tuto dobu sveden přes kruhový objezd a následně přes doprovodné komunikace tak, aby mohly probíhat stavební práce na stavbě mostu.

„Kapacita té okružní křižovatky je navržena, aby řešila dopravu Příbram – Sedlčany a místní dopravu z Dubence. Tím, že se tam převede doprava ze Strakonické, tak je jasné, že ta kapacita stačit nebude a bude problém tam projet hlavně ve špičkách,“ řekl již dříve Paclík.

Variantu výstavby ještě musí schválit policie. Pokud by se ale dálnice uzavřela v obou směrech a stavebníci by měli možnost nerušeně pracovat, měl by nový most stát do půl roku. V případě částečného uzavírání mostu by se doba značně prodloužila.

Prodloužení D4 by mělo plnit účel obchvatu Dubence. Nahradí také některé rizikové křižovatky s větším výskytem nehod. Nezanedbatelným důvodem je také zvýšení kapacity silnice, která vede z Prahy přes Příbram a Strakonice až do Německa. Podle prognóz by navíc v roce 2040 měl být v tomto úseku téměř dvojnásobný provoz. Celkově zbývá dodělat úseky v délce 36 kilometrů. Tehdejší rychlostní silnice R4 (dnes D4) se začala budovat v roce 1969, do Skalky u Příbrami vedla v roce 1989.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž … SPORT Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, … NEPŘEHLÉDNĚTE /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, … AKTUÁLNĚ Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR … NEPŘEHLÉDNĚTE Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. … KULTURA Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek … DOPRAVA Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se … NEPŘEHLÉDNĚTE Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v … KULTURA Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a … AKTUÁLNĚ
Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení „Medardova kápě, čtyřicet dní kape.“ Tahle jedna z nejznámějších českých pranostik se …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz