20. 7. svátek má Ilja




Most u Fialova rybníku je dokončen

4. července 2023   (12:16)
Most u Fialova rybníku je dokončen
foto: MěÚ Příbram

Na základě výsledků mostních prohlídek došlo na podzim loňského roku k demolici a následné výstavbě nového mostního tělesa na inline dráze u Fialova rybníku. Od soboty 1. července je most v plném provozu.


Město Příbram nechává zpracovat pravidelné mostní prohlídky, na jejichž základě se řeší opravy, případně přestavby lávek a mostů. Právě mostní prohlídky z roku 2019 ukázaly na havarijní stav mostu na komunikaci u Fialova rybníku. Ve vypracované zprávě bylo konstatováno, že levobřežní podpěra je podemletá v celé její délce, svislé hrany jsou degradovány do hloubky až 15 cm, hlavní nosná konstrukce vykazuje trhliny na spodní části, římsy jsou ve špatném technickém stavu, stejně jako krycí vrstva. Na základě zmíněného posudku bylo rozhodnuto o demolici a následné výstavbě nového mostu.

„V rámci této stavby, která byla zahájena na podzim loňského roku, došlo nejen k výstavbě zcela nového mostu, ale také ke zkapacitnění kanalizace v části pod tímto mostem. Most, který slouží primárně chodcům, cyklistům a bruslařům, je užší, než byl ten původní, nicméně je dimenzován tak, aby mohla být zachována průjezdnost pro složky IZS nebo vozidla technických služeb. Most je dokončen, zkolaudován a od soboty 1. července je využíván,“ uvádí místostarosta Vladimír Karpíšek.

Stavba vyšla zhruba na 6,5 mil. Kč vč. DPH.
„V rámci této stavby, která byla zahájena na …
foto: MěÚ Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová








Související


Další články

Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. … FOTOGALERIE Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku … AKTUÁLNĚ Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Na Štvanici se chystá zápas, který má přesah i mimo sport. Souboj o královnu … SPORT Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do … NEPŘEHLÉDNĚTE Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by … ZAJÍMAVOSTI Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou … AKTUÁLNĚ
Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík funguje v Příbrami od roku 2023 a od té doby pomáhá seniorům a držitelům … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz