24. 3. svátek má Gabriel




Most přes Litavku padl, voda teče rourou

FOTOGALERIE
16. září 2014   (09:14)
Další fotografie v galeriiMost přes Litavku padl, voda teče rourou
foto: pribram.cz

Most se silnicí by měl být hotový do letošních Vánoc.



Ještě přibližně čtvrt roku bude dopravu v okolí Příbrami komplikovat rekonstrukce mostu přes Litavku u fotbalového stadionu 1. FK Příbram. Ten je v současné době již stržen a voda provizorně protéká rourou. Pěší, cyklisté a další návštěvníci lesoparku mohou využít dřevěnou lávku, která stojí několik metrů vedle původního mostu.

Most bude širší, většinu nákladů pokryje dotace

Cena nového mostu je přibližně 10 milionů korun, přibližně 85 procent z nákladů je financováno Evropskou unií, zbytek platí Středočeský kraj.

„Most je navržený na normové uspořádání platné pro obce. Bude širší a bude tam jednostranný chodník o šířce 1,5 metrů. To znamená, že tam občané budou moci bez problému projít, což dřív nešlo. Celá silnice se trochu zvedne kvůli zkapacitnění průtoku. Na straně bude během stavby navíc provizorní lávka pro pěší,“ řekl portálu pribram.cz projektant mostu Martin Řehulka.

Fotogalerie

Most přes Litavku padl, voda teče rourou (1)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v … AKTUÁLNĚ Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní … DOPRAVA Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se! Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se! V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na … VIDEO Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou Míst pro parkování ve městě ubývá a počet aut naopak stále roste. Ulice kolem domů se … PR Velikonoce v hornickém stylu! Hornické muzeum zve na jarní oslavy plné tradic a řemesel Velikonoce v hornickém stylu! Hornické muzeum zve na jarní oslavy plné tradic a řemesel Přijďte si užít velikonoční svátky tak, jak je prožívali březohorští havíři a … VELIKONOCE Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho Příbram připravuje novou vyhlášku, která má omezit hlučné činnosti o nedělích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi Příbram zažila slavnostní večer plný sportovních úspěchů, emocí i inspirativních … SPORT Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3 Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3 Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum Významné výročí si letos připomíná Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, … NEPŘEHLÉDNĚTE
Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě U obce Nepomuk byl v pondělí 23. března ohlášen nález munice. AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz