22. 6. svátek má Pavla

Monínec i Šibeniční vrch hlásí dobré podmínky k lyžování

4. ledna 2025   (07:00)
Monínec i Šibeniční vrch hlásí dobré podmínky k lyžování
foto: Areál Monínec / FB

Podmínky pro lyžování ve středních Čechách vybízejí k vytáhnutí sjezdovek z vaku. Největší zájem hlásí Monínec a Šibeniční vrch. Sjezdovka v Kvasejovicích plánuje rozjezd o tomto víkendu.


Ve středních Čechách se aktuálně lyžuje ve třech zimních areálech, podmínky jsou dobré, na svazích leží průměrně od 50 do 90 centimetrů sněhu. Bez sněhu je stále sjezdovka v Kvasejovicích na Příbramsku, se zasněžováním tam chtějí začít o víkendu.

Na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku je 60 až 80 centimetrů sněhu. "Nahoře je sněhu dost, ale pořád nemáme zasněženo až dolů, potřebujeme tak dva tři dny mrazu," řekl ředitel areálu Jaroslav Krejčí. Návštěvnost v posledních dnech podle něj byla velmi dobrá.

Zhruba 60 centimetrů sněhu mají k dispozici lyžaři na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy. "V provozu je velký i malý vlek a lyžařský kolotoč, v úterý a středu bylo lidí nadprůměrně, čtvrtek byl slabší, pátek znovu dobrý," sdělil provozovatel areálu Jan Zenkl. Předpokládá, že do poloviny ledna není lyžování ohrožené.
Od pondělí je v provozu také areál v Chotouni u Prahy, na sjezdovce leží 50 až 90 centimetrů technického sněhu, vleky jsou v provozu 12 hodin denně. "Počasí je sice proměnlivé, ale lidí je hodně, už je to dobré, máme zásoby sněhu, o víkendu jen přisněžíme," informoval provozovatel areálu Jan Němeček. Nejvíce lyžařů podle něj zavítalo do areálu silvestrovské dopoledne.

Zasněžovat zatím nezačali v Kvasejovicích, v minulých dnech tomu bránila inverze. "Inverze skončila, to je první dobrá zpráva, a na vrcholku máme konečně chladněji než dole, kdyby vyšly předpovědi, tak se pokusíme o víkendu nasněžit a rozjet alespoň školičku," uvedl provozovatel areálu Petr Kroužil. Odhaduje, že pokud bude počasí přát, mohla by se do týdne rozjet i dlouhá sjezdovka. Minimální vrstva sněhu je podle něj 20 centimetrů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Další články

Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš … NEPŘEHLÉDNĚTE Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává … ANKETA /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala … AKTUALIZOVÁNO Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou … SPORT U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku Na silnici 604H nedaleko Milína na Příbramsku došlo v neděli večer k vážné havárii. … AKTUALIZOVÁNO Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život Studentka zdravotnického záchranářství Viktorie Ženíšková strávila dva měsíce na stáži … ROZHOVOR /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od … AKTUALIZOVÁNO Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních … NEPŘEHLÉDNĚTE
Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz