16. 2. svátek má Ljuba




Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo

20. října 2019   (19:55)
Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo
foto: pribram.cz

Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok.



Z předpokládané ceny 60 milionů se vyšplhala cena modernizace lodního výtahu na vodním díle Orlík až na 95,5 milionů korun. Zakázku, která bude realizována zhruba jeden rok, získala společnost Metrostav. Ta byla vybrána až během druhého výběrového řízení, protože do prvního se nikdo nepřihlásil.

Nový výtah bude umožňovat přepravu lodí s vyšší hmotností. Bude opatřen váhou, ale jeho podoba se od současné prakticky nezmění. Stále půjde o vozík na kolejové dráze s točnou. Za výše uvedených 95,5 milionů bude kompletně vyměněna strojní a elektrotechnická část zařízení a dráha by měla být prodloužena o celých 12 metrů. Začít by se mělo v nejbližších dnech. Hotovo bude nejdéle v listopadu 2020.

Současný lodní výtah je v provozu od roku 1961 a na dráze 277 metrů překonává převýšení 70 metrů. Výtah zvládne obsloužit pouze lodě do délky 8,5 metrů. Již několik let se také hovoří o výstavbě druhého výtahu, který by mohl operovat s loděmi až o délce 44 metrů. Aktuálně běží zakázka na technicko – ekonomickou studii k tomuto výtahu. Problém s přepravou lodí mají i Slapy, kde jsou lodě do 8,5 metrů tahány na přívěsu za traktorem. I zde by však měl vzniknout výtah. Cena těchto výtahů je však v řádech miliard korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: kap








Další články

Nový křížek na Březových Horách. A jak to bylo doopravdy se vznikem osady? Nový křížek na Březových Horách. A jak to bylo doopravdy se vznikem osady? Půl tisíciletí hornické historie a příběhy lidí, kteří tu pracovali i umírali. Nový … Historie Nová neonatologie v porodnici umožní nepřetržitý kontakt dítěte s matkou Nová neonatologie v porodnici umožní nepřetržitý kontakt dítěte s matkou Zhruba od poloviny roku začne v příbramské nemocnici fungovat nová neonatologická … ROZHOVOR Coolna propojuje generace Coolna propojuje generace Klubkavárna Coolna v Dobříši je místem, které slouží k tomu, aby zde děti školního … Dobříš Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů Týden jste hlasovali o tom, kde v Příbrami a okolí čepují nejlepší pivo. Máme vítěze — … SOUTĚŽ Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most Sedlčany plánují stavbu samoobslužného gondolového mostu, takzvaného transbordéru. … Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek Příbram chce děti zapojit do sportovních aktivit už od útlého věku. Oblíbený projekt … Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Policisté a hasiči museli v sobotu dopoledne vyrazit do Čenkova na Jinecku. V říčce … Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Revitalizace Jiráskových sadů vstupuje do rozhodující fáze a řidiče čekají hned dvě … Doprava Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Několik nehod bylo hlášeno najednou v sobotu odpoledne. Jedna u Hájů, druhá v … AKTUALIZOVÁNO
Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Středočeský kraj má za sebou epidemiologicky náročný rok. Hygienici v roce 2025 řešili …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz