6. 8. svátek má Oldřiška




Moderní vily u lesa v Orlově od VYŠEHRAD atelieru nabízí luxus v harmonii s přírodou

PR
25. března 2025   (11:30)
Moderní vily u lesa v Orlově od VYŠEHRAD atelieru nabízí luxus v harmonii s přírodou
foto: Ateliér Vyšehrad

Toužíte po nadčasovém bydlení, které vám poskytne soukromí, komfort a zároveň bezprostřední blízkost přírody?


Společnost Vily Orlov 10 s.r.o. přináší exkluzivní projekt rezidenčních vil v Orlově, který propojuje moderní architekturu s malebným prostředím Chráněné krajinné oblasti Brdy. Tento jedinečný koncept vytváří harmonii mezi špičkovým designem a okolní přírodou, čímž nabízí výjimečný životní prostor pro náročné.
Společnost Vily Orlov 10 s.r.o. přináší …
foto: Ateliér Vyšehrad
VYŠEHRAD atelier, jehož architekti jsou autoři tohoto projketu, patří mezi významné architektonické ateliéry oceněné řadou cen jak na národní (ceny Grand Prix – ceny v letech 2000, 2001 a 2009, nominace 2002, 2020, 2022, Česká ceny za architekturu 2020, nominace 2019, Interiér roku 2000, Stavba roku 2019), tak mezinárodní úrovni (Contractworld Award 2011 a Big See Award 2021). Ceněné realizace se týkají staveb pro výuku a vzdělávání, staveb sociální péče, staveb pro ubytování, ale také staveb individuálního bydlení. Právě různorodých vil a atypických rodinných domů v netradičním designu realizoval ateliér, za dobu svého 29-letého působení, bezpočet a jen málokterý architektonický ateliér se může pochlubit takovým portfoliem. V současné době studio pracuje převážně na větších bytových souborech, ale nejde to takto zjednodušit, protože záběr projektů a řešených témat je velmi pestrý.

Připravovaný projekt nám představil vedoucí architekt studia Ing. arch. Jiří Smolík:

Místo v Orlově nás od prvního okamžiku neuvěřitelně oslovilo. Je to místo, kde by chtěl bydlet každý! Na konci urbánní zástavby vesnice, v rohu u lesa. Na kopci a na konci civilizace. Dále jsou již jen nekonečné lesy a pahorky Brd. Na druhou stranu z kopce je překrásný výhled do kraje s Příbramí a kopečkem Svaté Hory…

Ten výhled do kraje byl hlavním hlediskem, které vedlo k umístění, tvaru a návrhu domů. U každého domu jsme se maximálně snažili, aby z jeho obytných místností byl tento výhled zachován a aby si jednotlivé domy navzájem ve výhledu nepřekážely. Od počátku je tedy řešeno usazení domů tak, aby došlo k přehlédnutí přes úroveň střech níže položených domů. Zajímavostí je i to, že hlavní obytné prostory domů jsou umístěny vždy do horního z obou podlaží. Zároveň jsou dvoupodlažní objekty vsazeny do terénu tak, že jejich podélný tvar navazuje na průběh vrstevnic. Dům tak vždy svým umístěním přirozeným způsobem rozdělí pozemek na dvě úrovně, tedy horní a dolní zahradu. Strmější svahy mezi těmito úrovněmi uvažujeme nechat porůst půdokryvnou zelení a barevnými skalkami. Rozčleněním zahrady do dvou úrovní se nejen zvýší její využitelnost, ale opticky se už tak velké pozemky ještě zvětší a zahrada se zároveň v obou úrovních stává součástí bydlení, tedy součástí a pokračováním obytného interiéru.
VYŠEHRAD atelier, jehož architekti jsou autoři …
foto: Ateliér Vyšehrad
Architektura, která respektuje přírodu
Projekt zahrnuje deset prostorných vil s dispozicí 5+kk, které splní požadavky i těch nejnáročnějších klientů. Každá vila je navržena tak, aby poskytovala maximální soukromí, ale zároveň otevírala své interiéry do okolní přírody prostřednictvím velkoformátových oken a prostorných teras.

„Naší prioritou bylo vytvořit bydlení, které bude nejen esteticky působivé, ale také praktické a pohodlné pro rodinný život,“ říká Jiří Smolík. Každá vila disponuje čtyřmi ložnicemi, třemi koupelnami, dvougaráží a velkorysými skladovými prostory. Pozemky o výměře mezi 1 700 až 2 100 m² poskytují dostatek prostoru pro soukromé zahrady, kde si majitelé mohou vytvořit svou vlastní oázu klidu.

Bydlení na dosah městského komfortu
Lokalita Orlova představuje ideální rovnováhu mezi přírodou a dostupností městských výhod. „Přímo za domem se nachází Chráněná krajinná oblast Brdy, kam mohou obyvatelé vyrazit na procházku, na kolo nebo si běhat. Zároveň se do centra Příbrami dostanete za několik minut a do Prahy za 35 minut,“ dodává projektový manažer Jaroslav Šůs. Projekt nabízí nejen luxusní bydlení, ale také skvělé zázemí pro rodiny s dětmi. Klidné a bezpečné prostředí obklopené přírodou je ideálním místem pro kvalitní rodinný život.

Prodej již odstartoval!
Výstavba inženýrských sítí začne v první polovině roku 2025, ale prodej vil byl zahájen již nyní. Pokud vás tento jedinečný projekt zaujal, navštivte naše webové stránky www.vilyorlov10.cz a zjistěte více o možnosti pořídit si své vysněné bydlení v srdci přírody. O práci ateliéru se dozvíte více na www.vysehrad-atelier.cz
Architektura, která respektuje …
foto: Ateliér Vyšehrad

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: příbram.cz







Další články

Vedra k nevydržení? Máme tipy, kam na Příbramsku schovat děti před sluncem a vedrem Vedra k nevydržení? Máme tipy, kam na Příbramsku schovat děti před sluncem a vedrem Tropické dny dokážou potrápit nejen dospělé, ale hlavně děti. Pokud nechcete trávit … TIP NA VÝLET Pavel Wohl: „Brdy jsou ideální. Pohyb je základ kultivované společnosti.“ Pavel Wohl: „Brdy jsou ideální. Pohyb je základ kultivované společnosti.“ Profesionální triatlonista Pavel Wohl, trojnásobný mistr republiky v polovičním … ROZHOVOR Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku Příbramští policisté pátrají po sedmatřicetiletém Tomáši Mitrovi, který je omezen na … AKTUÁLNĚ Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah V Krásné Hoře nad Vltavou se o druhém srpnovém víkendu sejde výstava, víno, jarmark, … KULTURA Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Českým hasičům, kteří pomáhali s vrtulníkem hasit lesní požáry ve Francii, … ZAJÍMAVOSTI Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě V pátek 7. srpna od 17:45 hostí FC Vysočina Jihlava v rámci Chance ligy tým FK … ROZHOVOR Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena Po červnové návštěvě Arnolda Schwarzeneggera čeká české fanoušky další jméno, které … KULTURA Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už 7. a 8. srpna se zatopený lom v Hřiměždicích opět promění v centrum adrenalinu. … AKTUALIZOVÁNO Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Staré jímky bez nepropustného dna byly dlouhá léta běžnou praxí v chatařských … NEPŘEHLÉDNĚTE
Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Hornické muzeum Příbram připravilo na druhou polovinu letních prázdnin bohatý program … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz