18. 4. svátek má Valérie

Mladší žákyně TJ Baník Příbram narazily v konkurenci 16 nejlepších družstev z ČR na své současné limity

16. května 2022   (18:47)
Mladší žákyně TJ Baník Příbram narazily v konkurenci 16 nejlepších družstev z ČR na své současné limity
foto: pribram.cz/Oldřich Kozák

Ve dnech 13. – 15. května se v Táboře uskutečnilo mistrovství ČR mladších žákyň. Do finálového turnaje postoupilo 16 nejlepších týmů. Konečné 14. místo příbramských žákyň (ročník 2009 a mladší) je trochu zklamáním, i když v této věkové kategorii je prioritní zejména nadšení sportujících dětí.


Mladší žákyně se na závěrečné mistrovství ČR probojovaly skrze úspěšně zvládnutou kvalifikaci v Bílovci. Turnaje se zúčastnilo 16 nejlepších družstev z ČR. Akce se konala v překrásné víceúčelové hale v Táboře, která byla otevřena teprve v listopadu loňského roku.

Hala v Táboře je součástí sportovního areálu stadionu Míru a významně ve městě rozšiřuje nabídku vyžití pro mnoho sportů. Stála 165 milionů Kč bez DPH a celou jí zafinancovalo město. Hala je rozdělena na dvě budovy. V přízemí objektu s označením A je atletický tunel včetně prostoru pro technické disciplíny. Budova B je hala s tribunou rozdělenou do několika sektorů, na kterou se vejde až 500 diváků. Plocha o rozměru 45 x 25 metrů je natolik velká, že splňuje podmínky i pro prostorově nejnáročnější halové sporty, jako je florbal, házená či futsal. Navíc se dá napříč rozdělit mobilními zástěnami, které se spouštějí ze stropu, což umožňuje odehrát na ploše najednou třeba tři volejbalové nebo dva basketbalové zápasy. Vše na sebe navazuje a je propojené schodišti a výtahem. Nechybí posilovna a zázemí pro sportovce a diváky. Táborská hala by tak mohla být inspirací i pro příbramské zastupitele.
Hala v Táboře je součástí sportovního areálu …
foto: pribram.cz/Oldřich Kozák
Nicméně zpět k volejbalu. V jedné ze čtyř základních skupin se příbramské dívky postupně utkaly s týmy z Nového Veselí, z Karlových Varů a ze Sokola Štoky. Zápasy s prvními dvěma týmy vyzněly jednoznačně pro soupeřky, které Příbram předčily prakticky ve všech činnostech. „Děvčata působila od první minuty velmi zakřiknutě a nic nefungovalo. Nebyly jsme schopné pořádně podat, přijmout, nahrát si balon, natož zasmečovat. Holky si dávaly navzájem přednost v poli a dostávaly jsme hrozně laciné body“, ulevila si trenérka týmu, Jana Rosenbaumová. Třetí zápas ve skupině proti Sokolu Štoky nabídl již vyrovnanější průběh, avšak se stejným koncem pro Příbramské (0:2). Poslední místo ve skupině znamenalo přesun do vedlejší haly, ve které se pouze dohrávalo o konečné 13. – 16. místo.
Zde nejprve prohrály se Sokolem Bedřichov 0:2. Poslední sobotní zápas přinesl dívkám a přihlížejícím rodičům první radost ze skalpu soupeřek, po výhře 2:0 nad domácím výběrem z Tábora. V neděli přidaly další výhru proti týmu VK České Budějovice. V konečném pořadí tak obsadily 14. místo. Vítězem celého turnaje se stal tým Orion Praha, který ve finále přehrál v bouřlivé atmosféře Karlovy Vary 2:1.
Zde nejprve prohrály se Sokolem Bedřichov 0:2. …
foto: pribram.cz/Oldřich Kozák

„Celkové dojmy z předvedené hry jsou smíšené. Holky si vybraly na turnaji slabší chvíli a nedokázaly navázat na dobré výkony z finále krajského přeboru či z kvalifikace v Bílovci. Chci je však pochválit za to, že to nevzdaly a v posledních dvou zápasech zabojovaly. Závěrem bych chtěla dodat, že v této kategorii je stále zásadní především nadšení sportujících dětí a dobrá fungující parta. Děkuji také za velkou podporu rodičů nejen v Táboře, ale i po celou sezonu“, dodala Jana Rosenbaumová.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! Česká … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz