Mladíka, který v Příbrami přepadl seniora, zadrželi kolemjdoucí
25. dubna 2024 (09:58)
Příbramští kriminalisté obvinili 18letého muže a 36letou ženu, kteří okradli 69letého seniora. Vše se podle zjištění kriminalistů mělo odehrát tak, že z důvodu finanční tísně hledala žena řešení, jak si peníze obstarat tak, aby je nemusela vracet. Měla se proto obrátit na známého s žádostí o půjčku několika tisíc korun. Když jí je muž přislíbil, měli se následně sejít, aby jí peníze předal. Protože ale peníze neměla v úmyslu vracet, požádala jiného známého, aby jí pomohl peníze získat. Portál pribram.cz o případu informoval policejní mluvčí Pavel Truxa.
Obviněná vylákala seniora na smluvené místo, kam ale po chvíli přišel i mladík, který seniora přepadl, peněženku mu ukradl ze zadní kapsy a dal se na útěk. Vše mělo působit jako náhodné přepadení,“ vysvětlil mluvčí.
Naštěstí ale celý incident viděl kolemjdoucí muž, který mladíka okřiknul, aby seniora nechal být a rozběhl se k němu. „Opodál viděl ještě dalšího muže a ženu, na které zavolal, aby mu pomohli zloděje chytit. Společnými silami se dvěma mužům a jedné ženě podařilo utíkajícího podezřelého zadržet, pomoci přepadenému seniorovi a na místo zavolat policii. Díky jejich všímavosti a pohotovému jednání tak policistům značně vypomohli s objasněním celého případu, a patří jim zasloužené poděkování,“ řekl mluvčí.
Senior utrpěl naštěstí pouze lehčí zranění a i peněženka se mu brzy vrátila zpátky.
Plán tedy obviněné ženě a muži příliš nevyšel a navíc si zadělali na mnohem větší problémy. „Kriminalisté případ kvalifikovali jako loupež a zahájili jejich trestní stíhání. V případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody na 2 roky až na 10 let,“ dodal.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Sprejeři poničili v Krásné Hoře fasády domů. Policie má svědky na videu, poznáte je?
•Portál pribram.cz spouští komunikační skupinu pro aktuální události
•Policie zadržela vězně, který ve Středočeském kraji kradl auta
Další články
Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den
Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně …
TIP NA VÝLET
Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce
Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už …
ANKETA
Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram
Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi …
SOUTĚŽ
Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit
Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i …
ZAJÍMAVOSTI
Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku
Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že …
POČASÍ
Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září
Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější …
AKTUÁLNĚ
Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy
Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec …
AKTUÁLNĚ
Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend?
Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší …
ZAJÍMAVOSTI
Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly
V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se …
SPORT
Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody.
Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a …
DOPRAVA





