Mládě muflona, lišky, veverky nebo třeba kuny. Ochrana fauny otevírá své brány
30. dubna 2020 (13:30)
foto: pribram.cz
O měsíc později, ale přeci. Záchranná stanice Ochrana fauny v Hrachově u Sedlčan otevírá své brány veřejnosti, vstupné se neplatí.
Již od zítřejšího dne můžete přijet na výlet a potěšit své oko krásnou krajinou a samozřejmě se seznámit se spoustou zvířátek. Záchranná stanice Ochrana fauny v Hrachově u Sedlčan otevírá své brány veřejnosti.
foto: pribram.cz
Otevřeno bude o víkendech a svátcích od deseti do šestnácti hodin, ve všední dny prozatím od osmi do tří.
,,V rámci bezpečnostních opatření se areálem nebudou pohybovat skupinky s průvodcem. Zvířátka navštívíte bez doprovodu lektora, v čase, který si sami zvolíte. O jejich zajímavé osudy nepřijdete, na voliéry jsme připravili popisky, z kterých se dozvíte zajímavosti nejen o daném druhu, ale i příběh každého jedince. Vstupné nevybíráme, ale vzhledem k tomu, že jsme přišli o možnost věnovat se celé jaro školním výpravám a dotace jsou v této době dost nejisté, budeme rádi za každý váš příspěvek do kasičky," vzkazuje návštěvníkům lektorka Jitka Kocíková.
foto: pribram.cz
V tuto chvíli se kromě stálých jedinců ve stanici starají o mládě muflona, liščátko, veverčata, zajíčky a mladé kuny. Začínají se objevovat také první ptáčata a samozřejmě jako vždy tu nacházejí útočiště zraněná zvířata.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky
Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize
Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem …
AKTUÁLNĚ
Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi?
Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní …
AKTUALIZOVÁNO
Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic
Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. …
Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí
Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v …
TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste
Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu.
Teploty, které se šplhají k …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní
Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce …
AKTUÁLNĚ
Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením
Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu …
AKTUÁLNĚ
Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná
Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je …
AKTUÁLNĚ
800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát
SK Spartak Příbram otevírá nový ročník fotbalové školky pro děti narozené v letech …
SPORT




