Mladá žena chtěla koupit štěně, zaplatila 21 tisíc a psa nikdy nedostala
22. září 2021 (16:33)
foto: ilustr/pixabay
O možných úskalích nákupu po internetu svědčí zkušenost devatenáctileté ženy z Hořovic, která naletěla podvodníkovi, když si chtěla pořídit psa.
Případem nevydařeného nákupu přes internet se v těchto dnech zabývají policisté z obvodního oddělení Hořovice. Terčem podvodníka se tentokrát zřejmě stala teprve 19letá žena. Ta si chtěla pořídit francouzského buldočka, avšak nemá ani jeho ani peníze.
Na internetovém inzertním portále mladou ženu zaujal inzerát prodejce s nabídkou štěněte. Ta prodávajícího kontaktovala, načež po zájemkyni požadoval zálohu ve výši 6 tisíc korun. Po zaplacení této částky byla vyzvána k úhradě dalších šesti tisíc, což tak učinila. Posléze ji kontaktovala rádoby agentura přepravující psa s tím, že je potřeba zakoupit speciální klec pro přepravu lodí. Poškozená neváhala a přes požadovanou aplikaci zaslala 9 tisíc korun. Od té doby je prodejce i přepravní společnost nekontaktní. Devatenáctiletá žena tak přišla o 21 tisíc korun.
Policisté apelují na občany, aby nereagovali na podobné inzeráty s nabídkou výhodné koupě zvířete či jakéhokoliv zboží a rozhodně neposílali předem finanční prostředky neznámým lidem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025
Regionální dobrovolnické centrum (RDSC) pro Středočeský kraj zahájilo první ročník …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná
Ve čtvrtek 12. března by oslavil narozeniny bývalý český reprezentant a příbramský …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost
Řidiči nejen na Příbramsku by měli zpozornět. Policie se i letos zapojila do akce …
DOPRAVA
Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění
Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů
Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v …
FOTO
V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru
V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – …
Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu
Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE




