Mistrovské tituly v super sprint triatlonu patří Hruškové a Michálkovi
16. června 2024 (10:46)
foto: Michal Včeliš / PR
Kompletní domácí triatlonová špička zamířila do Příbrami, kde se v sobotu 15. června bojovalo o mistrovské tituly v super sprintu a také o body do Českého poháru. Ze středočeského města si je odvezli Alžběta Hrušková s Filipem Michálkem, vítězi závodu se ale stali slovenští reprezentanti Romana Gajdošová s Filipem Lizákem.
Přes 300 triatlonistů se zaregistrovalo na startovní listinu Příbramského triatlonu. Nenechala si ho ujít ani celá řada českých reprezentantů, a to včetně závodníků dorosteneckých a juniorských kategorií, kteří zde závodili o nominace na mistrovství Evropy.
Závodní program otevřely dopolední individuální rozjížďky, na jejichž základě pak byli triatlonisté rozřazeni do odpoledních finálových jízd. Nejlépe si v nich vedli Filip Lizák s Alžbětou Hruškovou.
Díky nabité konkurenci slibovaly odpolední finále velké drama, stejně jako rozjížďky se přitom konaly na krátkých distancích 0,3 – 9 – 2 km. Ve finále žen šla jako první z vody Nového rybníka Hrušková, v těsném závěsu se ovšem držela Gajdošová. Na kole pak jely obě závodnice Brno Triatlon Teamu společně, dotáhla se k nim jen Vanda Křížková. Ve druhém depu ale Hrušková zaváhala, Gajdošová si vypracovala malý náskok, který v běhu ještě navýšila a vítězství si bezpečně pohlídala. Druhá byla Hrušková a třetí Křížková.
„Bylo to těžké. Na plavání jsem měla velmi špatný start a musela jsem to pak dotahovat. Cyklistika se mi jela fajn. Na běhu jsem si hned na výběhu z depa chtěla udělat co největší náskok, protože jsem s Bety dlouho nezávodila, tak jsem nevěděla, co čekat,“ líčila spokojeně Gajdošová.
Rozporuplné pocity měla naopak Hrušková, která sice bere český titul, ale vítězství v závodě jí uniklo. „Do finále jsem vlétla po hlavě, což se mi pak vymstilo, protože jsem od začátku běhu na Romču nestačila, což mě trochu mrzí, protože vím, že běžecky jsem na tom dobře. A rozhodlo také to zaváhání v depu, protože ty dvě tři sekundy hrají velkou roli,“ řekla Hrušková.
Velmi atraktivní souboje přineslo také finále mužů. Po plavecké části se na čele zformovala přibližně desetičlenná skupina největších favoritů, ve které se závodníci neúspěšně pokoušeli o úniky. Do depa pak přijeli společně. Na běžeckou trať se jako první vyřítili Lizák a Michálek, kterého ale zastavila desetivteřinová penalta za chybu v depu. Na čele tak zůstal osamocený Lizák. Druhý byl Michálek, třetí Jakub Mittner.
„Bylo to těžké, závodila tu velká konkurence a chlapi mi nedali nic zadarmo. Do poslední chvíle jsem také nevěděl, že má Filip penaltu, když ale zastavil, psychicky mi to hodně pomohlo,“ řekl Lizák, který si po triumfu ve Zlíně připsal letošní druhé pohárové vítězství. Zaútočí na celkový pohárový triumf? „Určitě mám v plánu závodit v Táboře. Pak uvidím, jestli dostanu do kalendáře ještě potřebný čtvrtý závod.“
Filip Michálek podal skvělý výkon, přesto na titul nedosáhl, i když jeho běžecký projev byl výborný. „Je to pro mě hořkosladké, protože penalta mi pokazila závod. S těmi deseti vteřinami už se v tak krátkém závodě nedá nic dělat. Sice jsem se snažil na běhu vypracovat náskok, ale na Filipa to nestačilo. Samozřejmě jsem ale spokojený s titulem, protože konkurence tu nebyla vůbec špatná.“
Novinkou této sezony je Speedo Plavecká prémie, která oceňuje nejlepší plavecké výkony dne. Jejími vítězi se stali Alžběta Hrušková a Jakub Marek.
Závodní program Příbramského triatlonu pokračuje i dnes pohárovým závodem štafet.
Závodní program Příbramského triatlonu pokračuje i dnes pohárovým závodem štafet.
Výsledky
Mistrovství ČR v super sprintu, Příbram, 15. června 2024
Muži: 1. Filip Michálek 25:13, 2. Jakub Mittner 25:15, 3. Filip Václavík 25:20
Ženy: 1. Alžběta Hrušková 28:25, 2. Vanda Křížková 28:34, 3. Michaela Mitisková 28:58
Příbramský triatlon
Muži: 1. Filip Lizák 25:06, 2. Filip Michálek 25:13, 3. Jakub Mittner 25:15
Ženy: 1. Romana Gajdošová 28:09, Alžběta Hrušková 28:25, 2. Vanda Křížková 28:34
Kompletní výsledky najdete zde.
Mistrovství ČR v super sprintu, Příbram, 15. června 2024
Muži: 1. Filip Michálek 25:13, 2. Jakub Mittner 25:15, 3. Filip Václavík 25:20
Ženy: 1. Alžběta Hrušková 28:25, 2. Vanda Křížková 28:34, 3. Michaela Mitisková 28:58
Příbramský triatlon
Muži: 1. Filip Lizák 25:06, 2. Filip Michálek 25:13, 3. Jakub Mittner 25:15
Ženy: 1. Romana Gajdošová 28:09, Alžběta Hrušková 28:25, 2. Vanda Křížková 28:34
Kompletní výsledky najdete zde.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Česká triatlonová asociace
autor: Michal Včeliš
Související
•Kempy na Příbramsku zvyšovaly ceny minimálně. Některé jsou plně obsazené, jinde místo ještě seženete
•Do Jinec míří Čechomor a Walda Gang
•Orlická přehrada je už teď zamořena sinicemi. A bude nejspíš hůř. Kde se můžete vykoupat?
Další články
Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně
Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně …
ZAJÍMAVOSTI
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i …
ZDRAVOTNICTVÍ
Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu
Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u …
DOPRAVA
Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření
Letošní únor byl na území České republiky hodnocen jako teplotně normální, přesto …
POČASÍ
Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Příbram připravuje Akční plán rozvoje …
AKTUÁLNĚ
V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů
V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku začne stavba nového mostu přes dálnici D4 u …
DOPRAVA
Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží
Parkovací dům u nádraží se začíná plnit a město už připravuje další kroky, které mají …
POLITIKA
Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy
Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu
S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále …
Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě
Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend …
ANKETA







